Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

Atina Kentinde Geçici Strüktürler Uluslararası Yarışması Sonuçlandı

2004 yılında Atina'da yapılacak Olimpiyat Oyunları dolayısıyla kentte yapımı öngörülen gündelik - geçici strüktürlerin tasarımı konusunda açılan ul

Mimarlar Odası Genel Merkezi



b>2004 yılında Atina'da yapılacak Olimpiyat Oyunları dolayısıyla kentte yapımı öngörülen gündelik - geçici strüktürlerin tasarımı konusunda açılan uluslararası yarışma sonuçlandı. 343'ü mimarlar, 127'si öğrenciler tarafından hazırlanan toplam 470 projenin katıldığı yarışmada jüri, sonuçları şöyle belirledi.


MESLEKİ KATEGORİ (MİMARLAR) :

· Etkinlik Platformları

Ödül : Stephen ROE (Chiafang Wu ile) ABD

Mansiyon : Aldo AYMONINO (Valeri MOSCO, Ilhyun KIM, Cristina BARUZZINI, Marco LILLIU, Roberta BARTOLONE, Enrico DUSI, Taveha BACCHIN, Renato RICCI ile birlikte) İtalya

· Açık Hava Tiyatroları

Ödül : Michele MORENO, (Giovanni SANTAMARIA ile), İtalya

Mansiyonlar : Sabina TATTARA (Martino TATTARA ile) Hollanda · Helena FERNANDEZ (David SERERO, Diego ROSALES ile) ABD · Carles MURO (Charmaine LAY, Alfredo PENAFIEL, Juan Carlos CASTRO ile) İspanya · Alejo PAILLARD (Igesa BUTTNER ile) Fransa

· Yaratıcı Etkinlik Mekanları

Mansiyonlar : Nicole BERGANSKI, Almanya · Antoine PARGELOS, (Dorian GUERIN, Maxime BUZZI ile) Fransa

· Yarı Açık Sergi Mekanları

Ödül : Mirco BECKER (Oliver TESSMANN, Asko FROMM ile) Almanya

Mansiyonlar : Nikolaidis PANAGIOTIS, Yunanistan · Branko Milosevic BERLIC (Eleni MARINOU ile) İngiltere · Jun SATO (Ryoko YAMAMOTO, Ryu MITARAI, Hiroki INUTSUKA, Jun INOKUMA, Hiroaki KISHIMOTO, Satoru YAMASHIRO, Natsuko NAGANO ile) JAPONYA · Michel Da Costa GONCALVES (Elsa NEUFVILLE, Stephane BARA, Bertrand CAU ile) Fransa

· Kentsel Boş Zaman Etkinliği Üreticileri

Ödül : Anthony GRAMMENOPOULOS, (Motonobu KUROKAWA ile) ABD

Özel Mansiyon : Jan Ali Rahim YAHYA (Julian PALACIO, Sinan PAKER, Yu Chuan CHANG ile) ABD

Mansiyon : Jurgen MAYER (Lydia TIESEMANN, Barbara ELWARDT, Dominik SCHWARZER, Sascha NIKOLAUSCHKE, Peter MARTIN ile) Almanya · Claudia TROVATI (Susanne STACHER ile) Fransa · Lydia KALLIPOLITI (Ioannis ZAVOLEAS, Alexandros TSAMIS, John E.FERNANDEZ, Alexandra - Maria SINISTERRA, Vana TENTOKALI ile) ABD · Antonio Mateo de CARDENAS, İtalya · Silvia GASPARETTO (Boris BASTIANELLI ile) Fransa

· Olimpic Etkinlikler Kentsel Simgesi

Ödül : Antoine REGNAULT (Arnaud DESCOMBES ile) Fransa

Mansiyonlar : Alice KRIEGEL (John MANAVES ile) ABD · Jean-François BLASSEL (Henry BARDSLEY, Yves PACES, Benoit Le Thierry D'ENNEQUIN ile) Fransa · Spiridon PAPADIMITRIOU (Niraj DOSHI, Frederiko FIAHO ile) Yunanistan


ÖĞRENCİ KATEGORİSİ :

· Etkinlik Platformları

Mansiyonlar : Hande DOĞRAMACI, Türkiye · Sandrina DUMITRASCU (Vincent HILL ile) Kanada

· Yaratıcı Etkinlik Mekanları

Mansiyon : Christian REICHER (Astrid HAGSE ile) Avusturya

· Yarı Açık Sergi Mekanları

Mansiyon : Felipe Medusa LOAYZA (Siriyot CHAIAMNUAI ile) İngiltere

· Kentsel Boş Zaman Etkinliği Üreticileri

Ödül : Mandi HOSKINS (Melissa WILLIAMS, Marc SWACKHAMER ile) ABD

Mansiyonlar : Evangalia MANITSA (Eleni STAVRAKI ile) Yunanistan · Carla De Miranda Pimentel LAIS (Diogo Longhi DIAZ, Pedro Paes LIRA, Robson Canuto da SILVA ile) Brezilya · Sandra MANNINGER (Matias Del CAMPO, Sebastian MICHALSKI ile) Avusturya · Petra SCHLOMER (Sabrina PETERS, Stefanie HAMM ile) Almanya.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/atina-kentinde-gecici-strukturler-uluslararasi-yarismasi-sonuclandi_3992.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!