Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri'nde Türkiye'den Dört Proje

1975 yılından bu yana dağıtılan ICSC (Uluslararası Alışveriş Merkezleri Birliği) Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri'nin 2009 sahipleri açıklandı. Listede Türkiye'den de dört alışveriş merkezi bulunuyor. Forum Mersin, Ankara Panora ile İstinye Park, programın "Yeni Yatırım" kategorisinde ödüle layık görüldü. Yine aynı kategoride ödül kazanan Meydan

yapi.com.tr
1 Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri'nde Türkiye'den Dört Proje

975 yılından bu yana dağıtılan ICSC (Uluslararası Alışveriş Merkezleri Birliği) Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri’nin 2009 sahipleri açıklandı. Listede Türkiye’den de dört alışveriş Merkezi bulunuyor. Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Ankara Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile İstinye Park, programın “Yeni Yatırım” kategorisinde ödüle layık görüldü. Yine aynı kategoride ödül kazanan Meydan Alışveriş Merkezi ise, sürdürülebilir projelendirmenin onurlandırıldığı ReSource kategorisinde de öne çıktı.

ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri, Avrupa perakende yapılarına verilen en önemli ödüllerden biri sayılıyor. Her yıl belirlenen finalist listesinin gayrimenkul uzmanları, tasarımcılar ve perakende duayenlerinden oluşan uluslararası bir jüri tarafından değerlendirildiği ödül programı, üç ana kategoriden oluşuyor. “Yeni Yatırım” kategorisi dahilinde, alışveriş merkezlerinin büyüklüğü ve kapsamına göre “küçük”, “orta”, “büyük” ve “çok büyük” olmak üzere dört alt kategoride değerlendirme yapılıyor. “Özelleştirilmiş” ve “Yenileme / Ek” kategorilerinde de verilen ödüllere, özel mansiyonlar da eşlik ediyor. ReStore ödülü, yerel ve global topluluklar için sürdürülebilir çözümlerin sunulduğu bir alışveriş merkezi için yüklenici ile yerel yönetimi onurlandırıyor. ReSource ödülü ise projenin yüklenicisi, mimarı ve müdürünün ortak paydası olarak uzun soluklu sürdürülebilir bir geliştirmenin gerçekleştirildiği alışveriş merkezi örneklerine veriliyor.ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri 2009’da, “Yeni Yatırım - Büyük” kategorisinde ödüllendirilen projelerden Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Multi Turkmall Gayrimenkul Yatırım tarafından gerçekleştirildi. T+T Design (Hollanda), Chapman Taylor (İspanya) ve MM Proje (Türkiye) imzasını taşıyan alışveriş merkezi, 71 bin 500 metrekarelik bir alana sahip.Yine “Yeni Yatırım - Büyük” kategorisinde ödüllendirilen Meydan Alışveriş Merkezi ise, Metro Group Asset Management GmbH tarafından gerçekleştirildi. Dünyaca ünlü mimarlık ofisi Foreign Office Architects’in (FOA) projelendirdiği Meydan, 68 bin metrekareye yayılıyor ve “yeşil çatı”ları ile ekolojik tasarım kriterlerini takip ediyor. Bu özelliği ile ICSC ödül programında ReSource kategorisini de kazanan alışveriş merkezi, aynı zamanda Avrupa’nın en büyük jeotermal sistemlerinden birine sahip...“Yeni Yatırım – Çok Büyük” kategorisinde Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülü’nü kucaklayan Ankara Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi projesi, A Tasarım – Mimarlık tarafından tasarlandı. İpi göğüsleyen yapılar arasında tamamen “yerli” tasarıma sahip tek alışveriş merkezi olma özelliği de taşıyan Ankara Panora; Merkez Construction, Tourism, Management Inc. yatırımı ile geliştirildi.Ödül programında yine “Çok Büyük” alt kategorisinde onurlandırılan İstinye Park, Orta Gayrimenkul Yat. Yön. ve Turizm A.Ş. tarafından gerçekleştirildi; ABD menşeli Development Design Group, Inc. tarafından tasarlandı.

ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri 2009’un kazananları, 23 Nisan’da Barselona’da gerçekleştirilen bir tören ile ödüllerine kavuştular.

Diğer tüm ödül sahibi projeleri görüntülemek için lütfen tıklayınız.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/avrupa-alisveris-merkezi-odullerinde-turkiyeden-dort-proje_68460.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • çok güzel bi alışveriş merkezi olmuş YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!