Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Avrupa Solar Dekatlon'un Galibi "LumenHaus"

Geçtiğimiz günlerde İspanya'nın başkenti Madrid'de gerçekleşen 2010 Avrupa Solar Dekatlonu'nda birincilik ödülünü, Schneider Electric tarafından desteklenen "LumenHaus" projesi kazandı. Projenin sunduğu sistem sayesinde Avrupa'ya göre farklı bir şebeke sistemine sahip olan Amerika'dan gönderilen elektrik, Avrupa'da kullanılabilecek.

yapi.com.tr
Avrupa Solar Dekatlon'un Galibi "LumenHaus"

eni nesilde çevre ve gelecek bilinci ile birlikte enerji konusundaki bilinç de gelişiyor. Üniversiteler artık gençlerin enerji çözümü projeleri için ortam yaratıyor. Şirketler de geleceği kurtaracak enerji yönetimini destekliyor. Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji konusunda kalıcı çözümler geliştiren enerji yönetiminin global liderlerinden Schneider Electric, bu çalışmalarda yeni nesli de desteklemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşen 2010 Avrupa Solar Dekatlonu’nda birincilik ödülünü, Schneider Electric tarafından da desteklenen Virginia Tech Üniversitesi öğrencilerinin   “LumenHaus” projesi kazandı. Projenin sunduğu sistem sayesinde Avrupa’ya göre farklı bir şebeke sistemine sahip olan Amerika’dan gönderilen elektrik, Avrupa’da kullanılabilecek.Avrupa’da Düzenlenen İlk Solar Dekatlon

Bu yıl süresince yarım milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilen Avrupa Solar Dekatlonu, yenilikçi temiz enerji teknolojisi ile ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetlerini gözler önüne sererken, tüketicilere güneş enerjisiyle yaşamanın faydalarını da gösterdi. Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric’in geliştirdiği güç ölçümü, bina yönetimi ve güneş enerjisi dönüştürücüleri gibi çözümleri bünyesinde barındıran projelerden her biri, çevreci işler için özel bir iş gücünün ortaya çıkmasını sağladı.Dekatlonda projeler, mimarlık, mühendislik, güneş sistemleri ve sıcak su, enerji dengesi, konfor koşulları, uygulamalar ve işlevsellik, iletişim ve sosyal farkındalık, üretilebilirlik ve pazarlanabilirlik ile yenilikçilik ve sürdürülebilirlik olmak üzere toplam on kategoride değerlendirildi. Yapılan değerlendirmede birincilik, Schneider Electric’in desteklediği sekiz projeden birine, “LumenHaus” projesine gitti. Lumenhaus, ilk kez Avrupa ayağı gerçekleştirilen Solar Dekatlon'un anavatanı Amerika'da, 2009 Solar Dekatlon'da mimarlık kategorisinde dördüncü olmuştu. Yapı, 2010 Ocak ayında da New York Times Meydanı'nda sergilenmişti.Schneider Electric’in destek verdiği projede ekip, Amerikan elektrik şebeke standartlarına dayalı olan LumenHaus 'a yapılacak bağlantı sistemini, Avrupa şebekesine uyacak biçimde tasarladı ve oluşturdu. 48 Vdc'lik bir yarım pil ile çalışan sistem, biri 50 Hz diğeri 60 Hz olan iki dönüştürücü ile iki sistemin aynı anda çalışabilmesini sağlıyor.İlk kez düzenlenen Avrupa Solar Dekatlonu kapsamında üç farklı kıtadan gelen 17 projenin sekizinde yer alan Schneider Electric, önümüzdeki üç yıl boyuca Avrupa Solar Dekatlonu”nun stratejik sponsoru olmaya devam edecek. Öğrencileri, enerjilerini güneşten sağlayan evler tasarlamaya teşvik ve davet etme amacı ile düzenlenen “Solar Dekatlon” Yarışması, ABD Enerji Bakanlığı’nın “Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı” tarafından düzenleniyor.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/avrupa-solar-dekatlonun-galibi-lumenhaus_81566.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!