Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

Avustralya Ulusal Mimarlık Ödülleri

Avustralya Mimarlık Enstitüsü Ulusal Mimarlık Ödülleri, Avustralya'da verilen en prestijli mimarlık ödülü olma özelliğini taşıyor. 2008 yılı programı ise, ülkenin en ilham verici mimari projelerini onurlandırırken, Singapur, Çin, Amerika ve İngiltere'den örnekleri ile Avustralya kökenli modern bir mimarlık pratiğinin yayılımını anlamak için bir

bustler.net
Avustralya Ulusal Mimarlık Ödülleri

FONT size=1>Klein Bottle House, Victoria Mornington Yarımadası - McBride Charles Ryan

Avustralya Mimarlık Enstitüsü Ulusal Mimarlık Ödülleri, Avustralya’da verilen en prestijli mimarlık ödülü olma özelliğini taşıyor. 2008 yılı programı ise, ülkenin en ilham verici mimari projelerini onurlandırırken, Singapur, Çin, Amerika ve İngiltere’den örnekleri ile Avustralya kökenli modern bir mimarlık pratiğinin yayılımını anlamak için bir başlangıç noktası oluşturuyor.

Mimar Alec Tzannes başkanlığındaki jürinin oluşturduğu ve kamusal yapı, konut, yeni&eski gibi 12 farklı yapısal kategoriden 31 projeyi bir araya getiren listenin en başında, Sir Zelman Cowen Kamusal Mimarlık Ödülü’nün bu yılki sahibi Cherrell Hirst Yaratıcı Öğrenim Merkezi bulunuyor. Avustralya, Brisbane’de bulunan bu ortaöğrenim yapısı, yine Brisbane meşeli mimarlık ofisi m3architecture imzasını taşıyor. Yapının ödüle layık görülmesinin arkasında yatan nedenler jüri tarafından “çok katmanlı bir mekan oluşturarak özelleştirilmiş öğretim fasiliteleri ile entegre oluşu, böylelikle de yaşam dolu ve olağandışı bir eğitim çevresi ortaya koyması” olarak açıklanıyor.


Cherrell Hirst Yaratıcı Öğrenim Merkezi, Brisbane - m3architecture

Ödül programında öne çıkan diğer projeler ise şöyle sıralanıyor:

Ulusal Kamu Mimarlığı Ödülü
Seaford Life Saving Club
, Victoria - Robert Simeoni Architects Pty Ltd.
Albury Kütüphanesi Müzesi, New South Wales - ARM
Nigel Peck Eğitim ve Liderlik Merkezi, Melbourne - John Wardle Architects
Hawke Building, University of South Australia - John Wardle Architects

Ulusal İç Mimarlık Ödülü
Queensland Beyin Enstitüsü, University of Queensland - John Wardle Architects (Wilson Architects işbirliğinde)

Emil Sodersten İç Mimarlık Ödülü
Nigel Peck Eğitim ve Liderlik Merkezi
, Melbourne - John Wardle Architects

Robin Boyd Konut Mimarlığı Ödülü – Tek Konut
Klein Bottle House, Victoria Mornington Yarımadası - McBride Charles Ryan

Frederick Romberg Konut Mimarlığı Ödülü – Çoklu Barınma
EDO, Woolloomooloo - Stanisic Associates

Jorn Utzøn Uluslararası Mimarlık Ödülü
Watercube Ulusal Yüzme Merkezi,
Pekin - CSCEC + PTW Architects + CCDI + ARUP

Harry Seidler Ticari Mimarlık Ödülü

Hume Kent Konsili Ofisi, Melbourne - Lyons

Lachlan Macquarie Mimarlık Mirası Ödülü
CarriageWorks
, Eveleigh - Tonkin Zulaikha Greer

Kalıcı Mimarlık İçin Ulusal 25 Yıl Ödülü
The Wharf, Sidney Limanı - Vivian Fraser Architects

Walter Burley Griffin Kentsel Tasarım Ödülü
Rouse Hill Şehir Merkezi,
Rouse Hill - Rice Daubney, Allen Jack+Cottier, Group

Ulusal Küçük Ölçekli Proje Ödülü
Çocuk Etkinlik Merkezi
- PHOOEY Architects

Ulusal Sürdürülebilir Mimarlık Ödülü
RSPCA Burwood Geliştirme Projesi, Kennels - NHArchitecture

Colorbond Çelik Mimarisi Ödülü
Aurora Operasyon Fasiliteleri, Tazmanya - Heffernan Button Voss Architects

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/avustralya-ulusal-mimarlik-odulleri_64396.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!