Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

BD Yılın Genç Mimarı Ödülü Belfastlı Hackett Hall McKnight'ın Oldu

Artık gelenekselleşen Building Design 'Yılın Mimarı' Ödülleri'nde bu senin kazananları da açıklandı. 2008 Yılın Genç Mimarı Ödülü'mü de oldukça güçlü bir finalist listesinden çıkarak ipi göğüsleyen, Belfastlı Hackett Hall McKnight isimli pratik oldu.

Building Design
BD Yılın Genç Mimarı Ödülü Belfastlı Hackett Hall McKnight'ın Oldu

rtık gelenekselleşen Building Design ‘Yılın Mimarı’ Ödülleri’nde bu senin kazananları da açıklandı. 2008 Yılın Genç Mimarı Ödülü’mü de oldukça güçlü bir finalist listesinden çıkarak ipi göğüsleyen, Belfastlı Hackett Hall McKnight isimli pratik oldu.

Mark Hackett, Alastair Hall and Ian McKnight’dan oluşan firma, mezuniyetlerinin akabinde Berlin, Dublin ve Londra’da çalışmış olan bu üç genç İrlandalı tarafından 2003 yılında kuruldu.Museum Arts Centre Belfast (The MAC) eskizi

Hackett Hall McKnight jüriyi, yalnızca son beş yılda gerçekleştirdikleri projelerin bulunduğu, oldukça etkileyici portfolyoları ile değil, aynı zamanda çevre bilinci pek de yüksek olmayan bir şehirde yeni bir enerji kültürü oluşturmaktaki çabaları sayesinde etkiledi.

Pratiğin iki üyesi, 2006 yılında savaş sonrası Ulster mimarlığı hakkındaki bir kitap da yayınladı. Ekip aynı zamanda Belfast’ın kamusal alan yenilemeleri üzerine gerçekleşen tartışmalarda da hayli etkin olmayı başarıyor.


Dowling House, County Down.

Kentsel devamlılık konularında olağandışı bir hassasiyet gösteren pratik, uygulamada geometrik yöntemler ve mekansal düzenleme ile de oldukça ilgili gözüküyor. Ofisin en büyük ölçekli projesi olan Dowling House’da da kendini belli eden bu karakteristikler, Building Design jürisi tarafından da takdir topladı. Pratiğin önerileri ve araştırmaları arasındaki ilişkiden etkilenen jüri üyelerinden Glenn Howells, “Bu, işleriyle önümüzdeki yıllarda adından sıkça söz ettirecek bir ofis” nitelemesinde bulundu.

Ödül programının diğer finalistleri, Serie Architects, Kraus Schönberg, McChesney Architects, Feix & Merlin, ve AOC’den oluşuyordu.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/bd-yilin-genc-mimari-odulu-belfastli-hackett-hall-mcknightin-oldu_64515.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!