Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Berkeley Mimari Makale Yarışması: Toplumsal Mimari

California Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin mimari eğitimi alan öğrenciler için düzenlediği “9. Berkeley Tasarım Ödülleri Yarışması”, eli kalem tutan mimarlık öğrencilerini, mimarinin yazınsal ve düşünsel boyutları hakkında inceleme yapmaya davet ediyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 10 Aralık 2006
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 23 Mayıs 2007
+ Ajandama Ekle

alifornia Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin mimarlık eğitimi alan öğrenciler için düzenlediği “Berkeley Tasarım Yarışması”, mimarinin toplumsal bir sanat olarak algılanması için gereken ancak arka planda kalan araştırma, yazı ve eleştiri gibi özelliklerin geliştirilmesi için düzenlenen bir makale yarışması.

Ödül Komitesi’nin bu yıl için seçtiği konu Toplumsal Mimari. Yarışma sorusu ise şöyle : “Size göre, yaşadığınız kentte, kent nüfusunun ihtiyacına yönelik, kentin sosyal durumunu iyileştirebilecek, en önemli proje nedir?” Projeyi detaylı bir biçimde anlatmanız ve bu konuya neden bu kadar önem verdiğinizi açıkça belirtmeniz bekleniyor.

Dünya çapında tüm mimarlık öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmaya katılmak isteyenler, yarışma sorusuna cevap olarak yazacakları 500 kelimelik makale tasarılarını 10 Aralık tarihine kadar göndermek zorunda. Mimarlık öğrencileri, dilerlerse Sosyal Bilimler ya da Güzel Sanatlar fakültesi öğrencileriyle de biraraya gelerek bir ekip çalışması yapabilirler.

Makale tasarılarının okunmasının ardından seçilen 25 fikir, yarı finalist olarak yarışmaya devam edecek.

Finalde ise, yarı finalistlerden, makale denemelerinde ele aldıkları konuyu, 2500 kelimeyle sınırlandıracakları asıl makalelerinde genişletmeleri bekleniyor. Bu makalelerin arasından seçilecek en az 5 en çok 8 makale; komite üyeleri ve danışman mimarlar tarafından, kazanan yarışmacıları belirlemek için, akademisyen ve mimarlardan oluşan uluslararası jüriye gönderilecek.

Bu yıl ilk ona giren yarıfinalistler aynı zamanda Berkeley Seyahat Bursu Yarışması’na da katılma hakkına sahip olacak. Bu yılki Seyahat Bursu’nu kazanan yarışmacı ise, 2007 yılının Temmuz ayında, Johannesburg – Güney Afrika’da düzenlenecek Global Studio organizasyonuna katılacak. Burs kapsamında Johannesburg kenti ve çevresinin mimari olarak inceleneceği kapsamlı bir gezi de yer alıyor.

Geleceğin mimarlarından, mimariyi tarihsel, teorik ve pratik süzgeçten geçirerek mimarinin “toplumsal sanat “ yönüne ağırlık vermeleri bekleniyor.

Ayrıntılı bilgi için yazışma adresi: info@berkeleyprize.org.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/berkeley-mimari-makale-yarismasi-toplumsal-mimari_49404.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!