Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bosch'tan Oyuncak Tasarım Yarışması

Bosch'tan Oyuncak Tasarım Yarışması

yapi.com.tr
Bosch'tan Oyuncak Tasarım Yarışması

b>Bosch Elektrikli El Aletleri, tasarım alanındaki yaratıcı beyinleri keşfetmek ve genç tasarımcıların mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacı ile "İçindeki Çocuğu Uyandır" oyuncak tasarım yarışmasının ikincisini düzenliyor.

Üniversitelerin mühendislik, mimarlık ve güzel sanatlar fakültelerinin tüm öğrencilerine açık olan yarışma, Bosch Elektrikli El Aletleri tarafından Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) İstanbul şubesinin desteği ile gerçekleştiriliyor. "Uç uçabildiğin kadar" sloganı ile "hiç büyümeyen çocuklar için oyuncak tasarımı" temasını işleyen yarışma, yaratıcı beyinlerin çocuksu saflığının yeni tasarımlar ile ortaya çıkarılmasını hedefliyor.

Yarışma, üniversitelerde düzenlenecek tanıtım toplantıları ile başlıyor. Toplantılar, Yeditepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, ODTÜ, Bilkent Üniverisitesi, 9 Eylül Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve İTÜ'de gerçekleştirilecek.

1 Mart- 1 Haziran 2006 tarihleri arasında başvurulara açık olan yarışmanın sonuçları 13 Haziran'da gerçekleştirilecek ödül töreni ile açıklanacak. Aralarında ünlü tasarımcıların da bulunduğu 7 kişilik jüri, yarışmaya katılan projeleri, yenilik boyutu, kullanıcı ile girdiği etkileşim zenginliği, farklı kesim ve yaş gruplarına hitap edebilirliği, kolay algılanabilirliği ve oynanabilirlik özellikleri ile değerlendirilecek.

Bosch Elektrikli El Aletleri' nin ikincisini düzenlediği "İçindeki Çocuğu Uyandır" Oyuncak Tasarım Yarışması'nda ilk üçe giren proje sahipleri, dünyanın en ünlü tasarımcılarının eğitim gördüğü, İtalya, Milano'daki Domus Academy'de iki haftalık yaz semineri ve Bosch Elektrikli El Aletleri Seti ile ödüllendirilecek. Ayrıca, mansiyon kazanan bir yarışmacı ise Bosch Elektrikli El Aletleri' nin Almanya' daki Ar-Ge merkezinde staj ile ödüllendirilecek. Yarışma başvuru formları, ilgili üniversitelerin fakülte ve bölümlerinden ve www.bosch.com.tr veya www.etmk.org adreslerinden temin edilebiliyor.

Bilgi almak için: Belin Alev
Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.
(212) 335.06.00
belin.alev@tr.bosch.com

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/boschtan-oyuncak-tasarim-yarismasi_42492.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!