Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Bruce Lee Residence": Bir Efsanenin Konutu İçin Uluslararası Mimarlık Yarışması

Ünlü savaş sanatları ustası Bruce Lee’nin anısına düzenlenen uluslararası bir mimarlık yarışması, 20’inci yüzyılın kült figürlerinden olan Lee’nin Hong Kong’daki konutunun yeniden hayata geçirilmesini amaçlıyor. Halihazırdaki sahibi Yu Pang-lin’in bu proje için konutu hükümete hibe etmesi ile başlayan süreçte yapının, turizm adına yeni bir çekim

bustler.net

Yarışma Duyuruları

"Bruce Lee Residence": Bir Efsanenin Konutu İçin Uluslararası Mimarlık Yarışması "Bruce Lee Residence": Bir Efsanenin Konutu İçin Uluslararası Mimarlık Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 31 Ağustos 2009
TESLİM TARİHİ 15 Ekim 2009
+ Ajandama Ekle

nlü savaş sanatları ustası Bruce Lee’nin anısına düzenlenen uluslararası bir mimarlık yarışması, 20’inci yüzyılın kült figürlerinden olan Lee’nin Hong Kong’daki konutunun yeniden hayata geçirilmesini amaçlıyor. Halihazırdaki sahibi Yu Pang-lin’in bu proje için konutu hükümete hibe etmesi ile başlayan süreçte yapının, turizm adına yeni bir çekim merkezi haline getirilmesi amaçlanıyor.

“Bruce Lee Residence” Yarışması, “Cumberland Road, Kowloon Tong” adresindeki konut yapısının yeniden planlanması, restorasyonu ve ona yönelik koruma önerilerini kapsıyor.

Yarışmada katılımcılarının dikkat etmesi gereken hususlardan biri, konutun özgün görüntüsünü bozmamak olarak belirtiliyor. Bruce Lee’nin film endüstrisine ve savaş sanatlarına katkısını hatırlatmak ve anmak için gerçekleştirilecek projenin, zamanımızın en büyük efsanelerinden biri olarak gösterilen Lee’ye bir saygı duruşu niteliğinde olması ve dünyanın dört bir yanından ziyaret akınına uğraması bekleniyor.

Yarışmanın seçici kurulu yapının sahibini, Lee’nin ailesinden bir temsilciyi, Hong Kong Mimarlık Enstitüsü, Planlama Enstitüsü ve Haritacılar Enstitüsü’nden temsilciler ile Hong Kong Turizm Odası ve yerel yönetimden görevlilerini bir araya getirecek.

Yarışmaya katılacak projelerde aranan kriterler ise konutun kapalı mekan ve arazi kullanımını optimize eden yaratıcı çözümler sunulması, restorasyon sürecine kamuyu dahil edecek bir model oluşturması ve turizm açısından odak noktası oluşturabilecek özellikleri barındırması olarak sıralanıyor.

Mimarlık, planlama, harita, mühendislik, iç mimarlık, peyzaj ve ilgili disiplinlerden tüm profesyonellerin ve Hong Kong halkı kadar Çin halkı ve tüm dünyadan vatandaşların katılımının beklendiği yarışmanın takvimi şöyle:

Yarışmanın Duyurulması: 20 Temmuz 2009
Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos 2009
Soruların Gönderilmesi İçin Son Tarihi: 15 Eylül 2009
Teslim Tarihi: 15 Ekim 2009
Sonuçların Açıklanması: Kasım / Aralık 2009
Ödül Töreni ve Sergi Tarihi: 2010’un ilk ayları

Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/bruce-lee-residence-bir-efsanenin-konutu-icin-uluslararasi-mimarlik-yarismasi_71295.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!