Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Büyükşehir'e İki Ödül

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü, iki ödüle birden layık görüldü. Tari

Akşamb>İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü, iki ödüle birden layık görüldü.

Tarihi Kentler Birliği'nin üye belediyeler arasında her yıl düzenlediği ve bu yıl 17 katılımcı belediye arasında gerçekleştirilen 'Tarihsel Çevre Uygulamalarını Teşvik Ödülleri Yarışması' sonuçlandı.

Büyükşehir'e 2002 başarı ödüllerini, uygulama dalında 'Bakımlı Cepheler-1448 Sokak Uygulaması' ve projelendirme dalında 'Agora Çevresi Koruma-Geliştirme ve Yaşatma Projesi' getirdi.

Tarihi Kentler Birliği'nin ödüller Seçici ve Danışma Kurulu ile Birlik Encümeninin 29 Kasım'da İstanbul'da yaptığı değerlendirme ve karar toplantısında açıklandı. Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü, İzmir'in tarihi kent kimliğinin güçlendirilmesi, kentin kültürel dokusunu koruma ve yaşatma yolunda yaptığı önemli çalışma ve katkılarının yanı sıra projelerinin mimarlık ve şehircilik tekniği ve sunuş kalitesi ile ödüllere değer bulundu. Ödül töreni ve projelerin sergisinin 1-2 Şubat 2003 tarihinde Ankara'da yapılacağı açıklandı.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/buyuksehire-iki-odul_2738.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!