Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Can Alüminyum Öğrenci Proje Yarışması Sonuçlandı

Bu sene ikincisi düzenlenen Yeşilova Grubu iştiraklerinden olan Can Alüminyum’un Mimarlar Odası Bursa Şubesi ile birlikte düzenlediği Öğrenci Proje Yarışması'nın kazananları belli oldu.

yapi.com.tr
Can Alüminyum Öğrenci Proje Yarışması Sonuçlandı

b>Yeşilova Grubu iştiraklerinden olan Can Alüminyum’un Mimarlar Odası Bursa Şubesi ile birlikte düzenlediği Öğrenci Proje Yarışması’nın bu yıl ikincisi yapıldı. “Kentlerde ve Yapılarda Alüminyum Beşinci Cephe-Çatılar/2007” başlıklı yarışmanın değerlendirme toplantısı geçtiğimiz günlerde Almira Otel’de gerçekleşti. Yarışma jürisinin bir araya gelerek ödülleri belirlediği toplantıya Can Alüminyum Genel Müdürü Ensar Geyik, Danışman Jüri Üyeleri’nden Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Melih Türa ve Yeşilova Grubu Mimari Danışmanı Yüksek Mimar Hasan Sözüneri, Asil Jüri Üyeleri’nden ise Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Prof. Dr. Alper Ünlü ve Doç. Dr. Bilge Işık, Serbest Mimar Hasan Özbay, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Nilüfer Taş ve Dr. Murat Taş, Serbest Mimar Şenol Şimşek katıldı.

Sektörün gelişimini ve çağdaş tasarımı desteklemek, yeni fikirleri özendirmek ve öğrenciler arasında alüminyum üstünlüklerini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin farklı üniversitelerinden toplam 27 proje katıldı. Konusu kentsel bir mekân içerisinde, işlevi öğrenci tarafından belirlenecek bir binanın çatısının beşinci cephe olarak tasarlanması olan yarışma için 3 ödül, 5 mansiyon ve 1 Mimarlar Odası Özel Ödülü’ne layık proje seçildi.

Ensar Geyik, bu yıl ikincisini düzenledikleri öğrenci proje yarışmasının, hem öğrencilere tasarım ağırlıklı fikir jimnastiği yaptırdığı hem de yaratıcı çözümleri içinde barındıran yeni ve genç bir akıma pencere açtığı için oldukça önemli olduğunu kaydetti. Ensar Geyik, "İki yıldır yarışmamıza Türkiye’nin farklı üniversitelerinden sevindirici sayılarda katılım alıyoruz. Öğrencilerimizin bu girişimci ruhuna hizmet eden bir projeye katkıda bulunuyor olmak bizi ayrıca sevindiriyor. Ödül törenin de sonra katılan tüm projelerin paftalarını çeşitli üniversitelerimiz de sergileyerek öğrencilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kolokyum ve ödül töreni 1 Aralık 2007 Cumartesi günü Almira Otel’de yapılacak yarışmada ödül alan öğrencilerin listesi ise şöyle:

1.’lik ödülü: Ankara Gazi Ünicersitesi’nden Esra Çanakkale ve Talha Dikgitmez
2.’lik ödülü: Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Serdar Köroğlu, Emre İçdem ve didem Kızılok
3.’lük ödülü: Ankara Gazi Ünicersitesi’nden Ebru Can

1. Mansiyon: Kocaeli Üniversitesi Serdar Ulubay ve İbrahim Türkeri
2. Mansiyon: Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Turgay Atalı
3. Mansiyon: Uludağ Üniversitesi’nden Salih Çıkman ve Semih Arslan
4. Mansiyon: Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden Emrullah Aktepe, Ahmet Faik Taç, Hamza Yanık ve Ali Hakan Yolcu
5. Mansiyon: Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Alişan Özpolat, Burçin Akcan ve Müge İnci

Mimarlar Odası Özel Ödülü İstanbul Teknik Üniversitesi’den Emre Açar


http://www.yapi.com.tr/yarismalar/can-aluminyum-ogrenci-proje-yarismasi-sonuclandi_57454.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!