Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çekül Gençlik Pul ve Ekslibris Tasarım Yarışması

ÇEKÜL Vakfı, kurulduğu 1990 yılından beri doğal ve kültürel varlıkları korumak ve yaşatmak için çeşitli projeler gerçekleştiriyor. 2010’da 20. yıl dönümünü kutlayan vakfın bu vesileyle düzenlediği “20 Yıl” teması çerçevesinde etkinliklerden birini, ÇEKÜL Gençlik Birimi’nin gerçekleştirdiği “Çekül Gençlik Pul ve Ekslibris Tasarım Yarışması”

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Çekül Gençlik Pul ve Ekslibris Tasarım Yarışması Çekül Gençlik Pul ve Ekslibris Tasarım Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 27 Ağustos 2010
TESLİM TARİHİ 27 Ağustos 2010
+ Ajandama Ekle

B> ÇEKÜL Vakfı, kurulduğu 1990 yılından beri doğal ve kültürel varlıkları korumak ve yaşatmak için çeşitli projeler gerçekleştiriyor. 2010’da 20. yıl dönümünü kutlayan vakfın bu vesileyle düzenlediği “20 Yıl” teması çerçevesinde etkinliklerden birini, ÇEKÜL Gençlik Birimi’nin gerçekleştirdiği “Çekül Gençlik Pul ve Ekslibris Tasarım Yarışması” oluşturuyor.

20 senedir “Doğa ve kültürle varız” diyen ÇEKÜL Vakfı’nın yarışma temasını da “doğal varlıklarımız, ormanımız, dağımız, taşımız, toprağımız, suyumuz, çiçeğimiz, böceğimiz; kültürel varlıklarımız, ilkçağlardan günümüze Anadolu coğrafyasında yaşamış uygarlıklardan kalan hanımız, hamamımız, köprümüz, kervansarayımız, geleneksel yaşam kültürümüzün parçası el sanatlarımız, kıyafetlerimiz, çalgılarımız, masallarımız, ninnilerimiz, yemeklerimiz” oluşturuyor.

Tüm ilgililere açık olarak düzenlenen yarışmaya bir kişi en fazla iki pul ve/veya ekslibris tasarımı ile katılabilecek. Konusu “insanla, kültürle, doğayla birlikte 20 yıl” şeklinde özetlenebilecek yarışmaya gönderilecek tasarımların baskıya uygun ve en az 300 dpi çözünürlükte, *.jpeg formatında olmaları ve dosya boyutunun 5 MB’ı geçmemesi, belirlenen koşullar arasında bulunuyor. Aynı zamanda katılımların daha önce herhangi bir yarışmaya gönderilmemiş veya herhangi bir ortamda yayımlanmamış olması gerekiyor.

27 Ağustos 2010 tarihine kadar katılım formu ile ulaştırılması gereken başvurular, dijital ortamda gerçekleştirilecek.

Yarışmaya gönderilen tüm tasarımlar ÇEKÜL Vakfı’nın internet adresinde 6 – 18 Eylül 2010 tarihleri arasında herkese açık oylama ile değerlendirmeye sunulacak. Değerlendirme sonucu belirlenecek üç pul ve ekslibris tasarımı sahiplerine ÇEKÜL Vakfı yayınlarından bir set hediye edilecek ve bu tasarımlar, ÇEKÜL’ün 20. yıl etkinliklerinde kullanılacak.

Daha detaylı bilgiye veya başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/cekul-genclik-pul-ve-ekslibris-tasarim-yarismasi_79116.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!