Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çuhadaroğlu Alüminyum 2021 Öğrenci Proje Yarışması'nın Ödül Kazananları Açıklandı

Toplam 71 projenin değerlendirmeye alındığı, Çuhadaroğlu Alüminyum 2021 Öğrenci Proje Yarışması'nda ödül almaya değer görülen projeler açıklandı.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

Çuhadaroğlu Alüminyum 2021 Öğrenci Proje Yarışması'nın Ödül Kazananları Açıklandı Çuhadaroğlu Alüminyum 2021 Öğrenci Proje Yarışması'nın Ödül Kazananları Açıklandı

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş.‘nin 2003 yılından itibaren her yıl farklı bir temayı işlediği, bu yıl 18.si düzenlenen, Çuhadaroğlu Alüminyum Öğrenci Projesi Yarışması sonuçlandı. “Yeni Yaşam Arayüzleri” temalı yarışmanın, Ödül kazananları 11 Eylül -23 E ylül 2021 tarihleri arasında jüri heyetinin titiz değerlendirmeleri sonucu gerçekleşti. Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. geleneksel hale gelen Çuhadaroğlu 2021 Alüminyum Öğrenci Projesi Yarışması ile 18 yıldır gençleri hem inovatif ve çözüm odaklı projeler üretmeye teşvik ediyor hem de onlara istihdam sağlıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen, “Yeni Yaşam Arayüzleri” temalı Çuhadaroğlu Alüminyum 2021 Öğrenci Projesi Yarışması’nda katılımcılardan; hızla gelişen dijital çağ ve pandemi ile birlikte yeniden şekillendirilme ihtiyacının kaçınılmaz olduğu kırsal ve kentsel yaşam alanlarımızın üzerine; özgün mekansal tasarım önerisi getirmeleri istendi.

Toplam 71 projenin değerlendirmeye alındığı ve kazananların 24 Eylül 2021 tarihinde www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi, Çuhadaroğlu sosyal medya hesaplarından paylaşıldığı yarışmada öğrenciler; yeni üretimlerden, kamusallık biçimlerine, çalışma ortamlarından, iletişim biçimlerine, alışveriş formlarından akıllı yaşamlara ve öğrenim ortamlarına kadar geniş bir yelpazede yeni yaşam alanlarını barındıran “Arayüz”ü keşfederek, içinde bulunduğumuz koşulları toplum yararına dönüştürmeye yönelik yaratıcı çözümler üretmeye yönlendirildiler.

Ödül alan proje sahipleri

Birincilik Ödülü Nursena Çolak (İTÜ)

İkincilik Ödülü Nazgül Berfin Gölge (İTÜ) - Arda Coşan (İTÜ)