Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

D&AD Çevre Tasarımı Ödülleri

D&AD tarafından 1980'li yıllardan bu güne gündemde tutulmaya çalışılan çevre tasarımı, vakfın 2010 yılı ödül programı ile yeniden destekleniyor. Bugüne dek Thomas Heatherwick, Norman Foster ve Philippe Starck gibi isimleri onurlandıran D&AD Çevre Tasarımı Ödülleri, bu sene de restauranttan sergiye çok çeşitli kategorilerde disiplinin en iyi

bustler.net

Ödüller

D&AD Çevre Tasarımı Ödülleri D&AD Çevre Tasarımı Ödülleri

&AD tarafından 1980’li yıllardan bu güne gündemde tutulmaya çalışılan çevre tasarımı, vakfın 2010 yılı ödül programı ile yeniden destekleniyor. Bugüne dek Thomas Heatherwick, Norman Foster ve Philippe Starck gibi isimleri onurlandıran D&AD Çevre Tasarımı Ödülleri, bu sene de restauranttan sergiye çok çeşitli kategorilerde disiplinin en iyi örneklerini ortaya koyacak.

Günümüzün öncü çevre tasarımcılarından Mark Dytham ’ın (Klein Dytham Architecture) başkanlığındaki jürinin değerlendireceği başvurular, şu kategorilerde yapılacak:

- Perkande ve Hizmet
- Tatil ve Turizm
- Kamusal Mekan
- İş Yeri
- Sürekli Sergi
- Geçici Sergi
- Yerleştirme

Jürinin fikrin özgünlüğü ve ilham faktörü, uygulama kalitesi ile bağlamsallığı üzerinden değerlendireceği katılımlar, diğer mimarlık ödüllerinin aksine, salt tasarımsal nitelikleri ve altyapısı dikkate alınarak incelenmeyecek. D&AD Çevre Tasarımı Ödülleri’nde projeler, kullanıcı odaklı olarak değerlendirilecek.

Kazananların D&AD’nin “Sarı Kalem”i ile onurlandırılacaklar. Dereceye girenler, D&AD yıllığına girme şansını yakaladıkları gibi yeni iş fırsatlarına ulaşabilecekleri bir platforma da kavuşacaklar.

Başvuruların internet üzerinden gerçekleştirileceği ödül programında yer almak için katılımcılar, proje ve fikirlerini anlatan görseller ya da kısa filmler yollayacaklar.

Başvuru ücretinin 155 Sterlin olduğu D&AD Çevre Tasarımı Ödülleri’nin son başvuru tarihi 27 Ocak 2010.

2010 D&AD Ödülleri’nin diğer kategorilerini incelemek veya başvuruda bulunmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/dad-cevre-tasarimi-odulleri_75671.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!