Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dubai'nin Yeni Yüzü İçin Ödüller

ThyssenKrupp tarafından bu yıl 11’incisi verilecek olan ödül, Dubai Belediyesi işbirliğinde gerçekleştiriliyor ve International Union of Architects (IUA) tarafından destekleniyor. Ödüllerin amacı, “yüksek ve narin bir strüktür için yaratıcı, ama bununla birlikte pragmatik yeni açılımlar yaratılmasını” sağlamak olarak nitelendiriliyor. Söz konusu

yapi.com.tr

Ödüller

Dubai'nin Yeni Yüzü İçin Ödüller Dubai'nin Yeni Yüzü İçin Ödüller

Yedi ülkeden önemli mimarlar ile iş dünyasının profesyonel isimlerini bir araya getiren bir jüri, 'Dubai'nin Yeni Yüzü'nü tasarlayacak mimarı seçecekler. ThyssenKrupp Asansörleri Mimarlık Ödülleri 2008'e Dubai tarafından ev sahipliği yapılacak ve ödülün sahibi, sürekli evrilen bu şehrin silüetine bir ek daha yapma fırsatına kavuşacak.

ThyssenKrupp tarafından bu yıl 11'incisi verilecek olan ödül, Dubai Belediyesi işbirliğinde gerçekleştiriliyor ve International Union of Architects (IUA) tarafından destekleniyor. Ödüllerin amacı, "yüksek ve narin bir strüktür için yaratıcı ama bununla birlikte pragmatik yeni açılımlar yaratılmasını" sağlamak olarak nitelendiriliyor. Söz konusu yapı, Dubai'de Zaabeel Park'ta konumlanacak.

Bur Dubai'de bulunan Zaabeel Park, 47 hektarlık bir alana yayılıyor ve ana yollarla üç parsele bölünürken, iki yaya köprüsüyle bu yollara bağlanıyor. Açık yeşil alanların 26 hektarını oluşturduğu ve4 gerisinin de kamusal rekreasyon fasiliteleri tarafından işgal edildiği arazi, aynı zamanda teknoloji, spor ve eğlence merkezlerini barındırıyor.

Bu yıl, ilk kez bir Orta Doğu kentinde gerçekleştirilecek ödül töreninin tüm diğer 10 ayağı, Avrupa'da organize edilmişti. ThyssenKrupp Asansörleri CEO'su Javier del Pozo, "Dubai dünyanın en etkileyici silüetlerinden birine sahip ve çoktan en çekici iş, reklam ve gezi noktası haline gelmiş durumda" yorumunda bulunuyor.

Jürinin "kamusal yarara çalışacak bir yatırım geri dönüşü sağlamasını" hedeflediği projelerin genel odağının 'yeşil tasarım' olması isteniyor. Yüksek ve işlevsel bir strüktür önerisinin sunulması gereken ödüller için başvuru periodu 31 Ağustos'ta son buluyor.

Diğer detaylar ve tüm ödül takvimine ulaşmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/dubainin-yeni-yuzu-icin-oduller_61493.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!