Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

EDRA Ödülleri

Bir kampüs ya da bir mahalle düzenine kadar her türlü arazi için uygun olan yarışmada katılımcı projelerin kentsel tasarıma, çevre düzenine, kent koruma programlarına uygun olması bekleniyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 30 Ocak 2007
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\yarisma\50659.gif.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>Profesyonel tasarımcılar, araştırmacı ve öğrencilerin biraraya geldiği uluslararası bir kuruluş olan EDRA (Environmental Design Research Association)’nın amacı çevresel tasarımların yaygınlaşıp gelişmesini sağlamaktır. Her yıl organize edilen ödül töreninde planlama, tasarım ve tasarım araştırması konularında yapılan projeler değerlendirilerek, araştırma süreciyle pratik arasındaki güçlü bağın vurgulanması amaçlanır. Mekanlarda yaşayan kişilerin, mekan tasarım sürecindeki interaktif rolünü önemseyen organizasyonda amaçlanan insan ihtiyaçlarına cevap verebilen mekanlar yaratmaktır.

Uygulanmak üzere tasarlanan her türlü proje (master plan, yönetim planı, vizyon belgeleri, taslak paletleri) yarışmaya katılabilir.
Bir kampüs ya da bir mahalle düzenine kadar her türlü arazi için uygun olan yarışmada katılımcı projelerin kentsel tasarıma, çevre düzenine, kent koruma programlarına uygun olması bekleniyor.

Başvuru için yarışmacılardan, projenin yer aldığı mekan, proje sponsoru/ müşterisi, planlama metodolojisi ve süreci, proje aşamasında insanların organizasyonu, taslağın ayrıcalığını aktarmak için kullanılan stratejiler, projenin etkisi ve eğer hayata geçirilirse projenin sağlayacağı yararların anlatılacağı en fazla 500 kelimelik bir tanıtım yazısı yazmaları bekleniyor.


Jüri

Buzz Yudell (Moore Ruble Yudell)
Roberta Feldman (University of Illinois - Chicago)
Michael Pyatok (Pyatok Associates)
Ann Forsyth (University of Minnesota)
Anne Whiston Spirn (MIT)

Son Katılım Tarihi
30 Ocak 2007

Ayrıntılı bilgi için ews-g9973.html" target="_parent"> tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/edra-odulleri_50659.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!