Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Engelsiz Kişisel Yaşam Alanı ve Mobilya Tasarım Yarışması: Tasarım Hepimiz İçindir

Engelsiz Kişisel Yaşam Alanı ve Mobilya Tasarım Yarışması: Tasarım Hepimiz İçindir

yapi.com.tr
Engelsiz Kişisel Yaşam Alanı ve Mobilya Tasarım Yarışması: Tasarım Hepimiz İçindir

.M.M.O.B. İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi, ODDA sponsorluğunda 'Bedensel Engellilerin' de düşünüldüğü mekanlar yaratmak için bir tasarım yarışması düzenleniyor. Proje paydaşı olan AYDER (Alternatif Yaşam Derneği), bilgi ve deneyimlerini yarışma için kullanırken, aynı zamanda Almanya ve Fransa’daki proje ve uygulamaları da yarışma sergisine getirecek.

Yaşanan mekanların bedensel engelli bir insanın da kullanacağı fikrinin ana tema olarak kabul edildiği yarışma, tüm genç tasarımcılara açık. Yarışmada birinci olan proje, Türkiye’nin herhangi bir yerinde, bedensel engelli bir gencin odasında sponsor firma tarafından uygulanacak. Serbest, ulusal, tek kademeli ve T.M.M.O.B. İçmimarlar Odası'nın yarışmalar yönetmeliğine uygun olarak düzenlenen yarışma, 7 - 24 yaş grubunun kullanımı için.

Yarışmaya katılım koşulları
Yarışma iki kategoride gerçekleştiriliyor.
1. Öğrenci Kategorisi: Üniversitelerin tasarım, içmimarlık, mimarlık ile endüstri ürünleri tasarımı lisans öğrencilerine açık.
2. Profesyonel Kategorisi: Üniversitelerin tasarım, içmimarlık, mimarlık fakülte ve endüstri ürünleri tasarımı mezunlarına, halen bu fakültelere bağlı yüksek lisans programlarına kayıtlı kişilere açık. Ancak yarışmaya, T.M.M.O.B. İçmimarlar Odası Merkez, Şube ve Temsilciliklerde yönetim kurulu üyesi olanlar ile danışma kurulunda görevli jüri üyeleri, onların birinci derece yakınları ve hukuki iş ortakları katılamaz.

Başvuru belgesi
Yarışma Şartnamesi ; T.M.M.O.B İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi’nden ya da www.icmimarlarodasi.com adresinden temin edilebiliyor. Yarışmaya katılmak isteyenlerin, 30 YTL (TMMOB İçmimarlar Odası İstanbul Şubesinin, Yapı Kredi Bankası Cihangir Şubesi Hesabı 1001929-9) hesabına açıklamalı olarak yatırılmalı ve dekontunu Oda‘ya elden veya faks yoluyla iletmeleri gerekiyor.

Yarışma Takvimi
Başvurular en geç 01. 05. 2006 günü saat 18:00’a kadar T.M.M.O.B. İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi sekreterliğine elden ya da kargo yolu ile yapılacak. Bu tarihten sonra gelen projeler yarışmaya katılamaz. Kargo yolu ile gelen projelerdeki hasarlardan, T.M.M.O.B. İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi, ODDA, AYDER sorumlu değildir.

Kazanan projelerin tam listesi, www.icmimarlarodasi.com ve www.odda.com.tr web sitesinden yayınlanacak. Yarışmada dereceye giren ve sergilemeye değer görülen projeler, daha sonra ilan edilecek tarihte ADRESSİSTANBUL’da bir kokteyl ile sergilenecek ve ödüller sahiplerine verilecek.

Ödüller

1. Kategori Ödüllüleri
1.’lik Ödülü: 1 Adet dizüstü bilgisayar ve projenin teknik ve maliyet esasları dikkate alınarak revize edilmiş halinin uygulanması, Tatil ( 5 yıldızlı, Kıbrıs CHATEU LAMBOUSA GİRNE otelde çift kişilik yarım pansiyon, 1 hafta konaklama ) ve Yarışma Katılım Belgesi
2.’lik Ödülü: 1 Adet A4 yazıcı Konica-Minolta Renkli Lazer Yazıcı, Tatil ( 5 yıldızlı,MAJESTY MİRAGE PARK RESORT- Antalya- 2 kişilik her şey dahil, 1 hafta konaklama), Yarışma Katılım Belgesi
3.’lük Ödülü: 1 Adet dijital fotoğraf makinesi, Tatil( 3 günlük ) Yarışma Katılım Belgesi
Mansiyon Ödülü, 1 haftalık 3D Max kursu, Yarışma Katılım Belgesi

2. Kategori Ödülleri
1.‘ye 5 000 YTL
2.‘ye 3 000 YTL
3.‘ye 2 000 YTL

Başvuru formu ve daha detaylı bilgi için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/engelsiz-kisisel-yasam-alani-ve-mobilya-tasarim-yarismasi-tasarim-hepimiz-icindir_42430.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!