Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ETMK Tasarımla Kazananlar 2007 Ödülleri

Tasarım Endüstrisi'nin sektörleşmesinde önemli adımlardan biri olan ETMK Tasarımla Kazananlar 2007 Ödülleri, pazarlama dünyasını buluşturan 4. Marketingist fuarında sahiplerini buldu.

yapi.com.trTasarım Endüstrisi'nin sektörleşmesinde önemli adımlardan biri olan ETMK Tasarımla Kazananlar 2007 Ödülleri, pazarlama dünyasını buluşturan 4. marketingist fuarında sahiplerini buldu.

Ödül töreni, Marketingist açılış töreni sırasında gerçekleşti. ETMK İstanbul Şube Başkanı Sertaç Ersayın'ın tasarımın pazarlamadaki önemine değindiği konuşmasında firmaların tasarım gücünü kullanarak pazarda rakiplerine üstünlük sağlayabileceğinden söz edildi.

Ersayın sözlerine şöyle devam etti: "Yerel ve uluslararası rekabette başarılı olmanın ana unsurları, doğru ürün veya hizmeti, doğru iletişim stratejisi ve pazarlama kanalları ile nihai müşteriye ulaştırmaktan geçiyor. İhtiyaçların açık ve net tariflenmesi, tasarım verilerinin açık ve net biçimde ortaya konulması, rekabetçi ve yenilikçi tasarımın oluşturulması için kaçınılmazdır. Yeni tasarımın buluşacağı marka, iyi yönetiliyor ise ürünün pazarda algılanması aşamasında tasarıma olumlu katkılarda bulunacaktır. Tasarımla Kazanmak için; pazarlamacılarla tasarımcıların birlikte çalışması, pazarı ve müşteriyi birlikte algılaması çok önemli bir faktördür. Tasarımcılara marka - pazar, ürün - marka, tasarım - marka, marka - hedef kitle ilişkilerini detaylıca ulaştıwrmak gerekir. Tasarımcılar yenilik değeri taşıyan, mevcut üretim yöntemleri ile farklılık yaratacak ürünler tasarlar. Firmaların bu tasarım gücünü kullanarak pazarda rakiplerini üstünlük sağlaması gerekir. Bu yaklaşımın dışında üretilen kavramsal tasarımlar, innovatif çözümler, orta vade ve ilerisi için yapılan arayışlar, ilgili sektörlerin gelişmesi için mutlaka yapılması gereken faaliyetlerdir. Özellikle yeni fikir ve ürün yaratma süreci içerisinde ülkemizin çok daha hızlı ve yaratıcı olması gerektiği açıktır. Pazarlama ve üretim sektörümüzün daha da üst standartlarda çalışabilmesi ile yaratıcılık ve ürün tasarımı sektöründe çalışan tasarımcılarımız daha da cesaretlenecektir. "


Jürinin yaptığı değerlendirmeler neticesinde ETMK Tasarımla Kazananlar Ödülünü 4 ürün paylaştı. Ürünlerin tasarımcıları ve üretici firmaları ödüllerini MarketingIST açılış töreninde Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Oğuz Satıcı'nın elinden aldılar.

Ödül Kazananlar:
Bar, Adnan Serbest
Ürün Adı:
Bar
Tasarımcı ve İşveren Firma: Adnan Serbest
Gull, Aziz Sarıyer
Ürün Adı: Gull
Tasarımcı: Aziz Sarıyer
İşveren Firma: Alparda

Nardan, Faruk Malhan


Ürün Adı: Nardan
Tasarımcı: Faruk Malhan
İşveren Firma: Koleksiyon


İstanbul Serisi Çay Bardağı Ambalajı, Orhan Irmak
Ürün Adı: İstanbul Serisi Çay Bardağı Ambalajı
Tasarımcı: Orhan Irmak
İşveren Firma: Koleksiyon


http://www.yapi.com.tr/yarismalar/etmk-tasarimla-kazananlar-2007-odulleri_56451.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!