Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

EurActiv Ulusal Avrupa Ödülleri Yarışması

AB konusunda bağımsız yayın yapan EurActiv uluslararası haber portalı, ulusal ya da yerel başarıya ulaşmış, diğer Avrupa ülkelerinde de uygulanabilir fikir ve projeler için "Euractiv Ulusal Ölçekli Avrupa Tartışması" yarışmasını Türkiye'de de başlatıyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

EurActiv Ulusal Avrupa Ödülleri Yarışması EurActiv Ulusal Avrupa Ödülleri Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 15 Eylül 2009
ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ 12 Kasım 2009
+ Ajandama Ekle

AB konusunda bağımsız yayın yapan EurActiv uluslararası haber portalı, ulusal ya da yerel başarıya ulaşmış, diğer Avrupa ülkelerinde de uygulanabilir fikir ve projeler için "Euractiv Ulusal Ölçekli Avrupa Tartışması" yarışmasını Türkiye’de de başlatıyor.

Avrupa gündemindeki konu veya girişimleri ulusal düzeyde tartışan, teşvik eden, sorgulayan siyasetçi, eğitimci, sanatçı, gazeteci, eğlence sektörü çalışanları ve iş adamlarının yanı sıra sivil toplum örgütleri, kültür kuruluşları, şirketler, belediye veya bölgesel birimler de bu yarışmaya aday olabilirler.

Adaylar için www.blogactiv.eu adresinde yer alan ve 10 ayrı dildeki EurActiv portallarındaki EurActiv Ödülleri Bloglarına başvuru yapılabilir. Aday bildirimi 15 Eylül 2009’da sona eriyor. Jüri, Türkçe dahil her bir EurActiv portalından üç kişi ya da kurumu seçecek. Adaylık süreci halka açık. Herkes öneride bulunabilir veya diğerlerine itiraz edebilir. Başvurular küçük çaplı denetime tabi olacaklar.

30 ulusal birinci arasında jüri beş finalisti seçecek. Finalistler Brüksel’de 12 Kasım 2009’da düzenlenecek olan ve büyük ödül sahibinin açıklanacağı törende hazır bulunacaklar.

EurActiv Ödülleri Blog’una http://euractivawards09-tr.blogactiv.eu   adresinden erişilebiliyor. Blog Türkçe, Bulgarca, Çekçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Macarca, Polonyaca, Romence ve Slovakça olarak yayımlanıyor.

EurActiv bu ödülleri, kuruluşunun 10. yıldönümü ve Dillerarası Ağ’ın (Euractiv Crosslingual Network) kuruluşunun 5. yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında dağıtıyor. Halen Euractiv ağında Türkiye sitesi olan euractiv.com.tr dahil 10 portal hizmet veriyor.

EurActiv Ulusal Ölçekli Avrupa Tartışması ödülleri Yarışması sembolik olarak 9 Mayıs’ta AB’nin temellerinin atılışının kutlandığı Avrupa Günü’nde başlatıldı. Program, adaylık dönemi ve ödül töreni önümüzdeki Avrupa seçimlerine, yeni Avrupa Komisyonu ve Komiserler Kurulu’nun göreve başladığı tarihlere rastlıyor.

EurActiv Başkanı Christophe Leclerq, "Brüksel’de gösterdiğimiz başarıdan sonra, EurActiv’in Avrupa’ya 2004’ten bu yana en büyük katkısı ulusal AB portalları ağını kurmamız olmuştur. Bu deneyim sayesinde, son beş yılda Avrupa topluluk politikalarının oluşumunda devrede olduk. Bu bağlamda tamamen serbest, merkeziyetten uzak etkinlikler düzenlememiz gerektiğine inanıyoruz. Yıldönümlerimizi kutlarken ulusal düzeyde uygulanabilir AB ile ilgili girişimleri Avrupa’yı tartıştırma amacımızla buluşturuyoruz. Birçok AB aktörü ulusal düzeyde çok şey başarıyor. Bu başarının sahipleri AB düzeyinde de tanınmayı hak ediyor ve tabii taklit edilmeyi de!" diye konuştu.

İletişim Stratejisinden sorumlu Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margot Wallström, "Tartışma, demokrasinin can damarıdır. Demokrasiye ulaşmanın yolu, AB vatandaşlarının kendilerini etkileyen AB kararlarına katılım, uyum ve bu kararlar hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak ulusal, bölgesel ve yerel ölçekli tartışmalardan geçer. Bu sebeple, Euractiv’in, bu tartışmayı destekleyen özel kişilerin çalışmalarını öğrenmek ve tanımak adına başlattığı bu girişim memnuniyetle karşılanmaktadır" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/euractiv-ulusal-avrupa-odulleri-yarismasi_68894.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!