Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Festivalleri En İyi Yansıtan Kareler Belirlendi

"Festival" temalı fotoğrafların yarıştığı 15. Koç Allianz Fotoğraf Yarışması'nda dereceye girenler belli oldu. Siyah-beyaz dalda birinciliği Ankara'dan Abdurrahman Antakyalı alırken renkli dalda İzmir'den Selim Uçar Çam birinciliğe layık görüldü. Yarışmanın her iki kategorideki birinciler 6 bin YTL'lik ödülün sahibi olacak.

yapi.com.tr
1


matör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarını desteklemek, fotoğraf sanatını sevdirmek amacıyla yola çıkan ve bu yıl 15.’si düzenlenen Koç Allianz Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Siyah-beyaz ve renkli olmak üzere iki dalda gerçekleştirilen yarışmaya fotoğrafseverler “festival” temalı eserleriyle katıldı. Yarışmanın siyah-beyaz daldaki birinciliğine Abdurrahman Antakyalı(Ankara) layık görülürken Haluk Sargın (Ankara) ve Feyyaz Çetinel (Balıkesir) mansiyon ödülü aldılar. Renkli dalda birinci Selim Uçar (İzmir) olurken Mehmet Çakır (Denizli) ve Ömer Yağlıdere (Siirt) mansiyon kazandılar.


Abdurrahman Antakyalı

Festivalin, “coşkuyla geçen renkli anlar” olarak tanımlandığı yarışmaya, ulusal ve uluslararası sanat festivallerinden yerel ürün festivallerine geniş bir yelpazede Türkiye’nin dört bir yanından fotoğraflar gönderildi. Yarışmada, her iki kategorideki birinciler 6000 YTL, mansiyon kazananlar ise 3000 YTL ödülün sahibi olacak. Fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllerini Koç Allianz Oditoryumu’nda 18 Kasım 2008 tarihinde düzenlenecek törende alacak. Sergilenmeye layık görülen fotoğraflar 22 Kasım – 5 Aralık 2008 tarihleri arasında Koç Allianz Fotoğrafevi Galerisi’nde fotoğrafseverlerle buluşacak.


Selim Uçar

Yarışmanın seçici kurulu fotoğraf sanatçıları Arif Aşçı, Atilla Durak, Gülnur Sözmen, Koç Allianz Fotoğrafevi yöneticisi Hasan Şenyüksel, Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyesi Kamil Fırat, Sabancı Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Murat Germen, Koç Allianz Genel Müdürü George Sartorel’den oluşuyordu.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/festivalleri-en-iyi-yansitan-kareler-belirlendi_64027.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • güzel resimler YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!