Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Foster+Partners'a Architects' Journal'dan Dört Ödül

Foster+Partners, Architects’ Journal tarafından her sene dağıtılan ve İngiltere’nin en büyük ve önemli mimarlık pratik ve pratisyenlerini ortaya çıkarmayı amaçlayan AJ100 Ödülleri’nin yıldızı oldu. Dört ayrı kategoride ödüle layık görülen Foster, aynı zamanda meslektaşları tarafından gayri-resmi olarak belirlenen, 'en çok gıpta edilen’ sıfatına da

yapi.com.tr
Foster+Partners'a Architects' Journal'dan Dört ÖdülFoster+Partners, Architects’ Journal tarafından her sene dağıtılan ve İngiltere’nin en büyük ve önemli mimarlık pratik ve pratisyenlerini ortaya çıkarmayı amaçlayan AJ100 Ödülleri’nin yıldızı oldu. Dört ayrı kategoride ödüle layık görülen Foster, aynı zamanda meslektaşları tarafından belirlenen, gayri-resmi ‘en çok gıpta edilen’ sıfatına da sahip oldu.

Foster+Partners, ‘Yılın Uluslararası Ofisi’, ‘Yılın Sürdürülebilirlik Girişimi’ ve Güneydoğu ile Londra için bölge ödüllerini kazandı. Aynı zamanda dünyanın en büyül üçüncü ofisi olarak belirlenen Foster+Partners, jüri tarafından “yeni marketlere girmesi ve küresel bir marka olması açısından net ve haklı bir kazanan” olarak nitelendirildi.‘Yılın Sürdürülebilirlik Girişimi’ni büroya kazandıran proje ise, Abu Dhabi’de halen yürütülmekte olan sıfır karbon ve sıfır atık, tamamen yenilebilir enerji kaynaklı Masdar City oldu.

2007 yılında kuruluşunun 40’ıncı yılını kutlayan Foster+Partners, uluslararası potansiyelini de büyüttü. Ofis, bin 250 kişilik çalışanı ve 50’den fazla ülkeden bir araya gelen yetenekli takımıyla beş ayrı kıtada ve 20 ofiste hizmet veriyor. Foster’ın yalnızca güneydoğu Londra’da 257 profesyonel mimar çalışanı bulunuyor.Foster+Partners’ın yöneticilerinden Mouzhan Majidi, ödülleri memnuniyetler karşıladıklarını belirterek, geçtiğimiz bir senenin Foster+Partners’ın en başarılı yılı olduğunu sözlerine ekledi. 2008’de tam tamına 13 uluslararası yarışma ve 41 tasarım ödülü kazanan büro, bu anlamda bir rekor kırmış gibi gözüküyor.

Her yıl dağıtılan AJ100 Ödülleri, anketlere dayanarak belirlenen İngiltere’nin en büyük 100 bürosunun yıl içinde imza attıkları işleri değerlendiriyor. ‘Uluslararası Ofis’ ve ‘Yılın Sürdürülebilirlik Girişimi’ gibi ödüller ise jürinin önerileri etrafında şekilleniyor.Architects’ Journal’ın 2008 ödüllerine layık görülen diğer firmalar ise, kısaca şunlar:
Yılın Pazarlama Girişimi: Hawkins\Brown
Yılın İşvereni: Make
Yılın İş Girişimi: RMJM

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/foster-partnersa-architects-journaldan-dort-odul_61610.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!