Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Google ve Guggenheim İşbirliğinde "Barınak Tasarımı" Yarışması

Solomon R. Guggenheim Müzesi ve Google SketchUp, amatör ve profesyonel tasarımcıları küresel ve çevrimiçi bir yarışmaya davet ediyor. Herkesin katılımına açık "Desing It" yarışması, Google Earth ve Google SketchUp kullanarak sanal ve üç boyutlu barınakların tasarlanması ve gönderilmesini konu alıyor. İlhamını ise Frank Lloyd Wright Mimarlık

bustler.net
Google ve Guggenheim İşbirliğinde "Barınak Tasarımı" Yarışması

B> Solomon R. Guggenheim Müzesi ve Google SketchUp amatör ve profesyonel tasarımcıları küresel, çevrimiçi bir yarışmaya davet ediyor. Herkesin katılımına açık Herkesin katılımına açık "Design It " yarışması Google Earth ve Google SketchUp kullanarak sanal ve üç boyutlu barınakların tasarlanması ve gönderilmesini konu alıyor. İlhamını Guggenheim Müzesi’nde gerçekleştirilmiş “Learning by Doing” (Yaparak Öğrenmek) isimli sergiden alan yarışma, Frank Lloyd Wright Mimarlık Okulu’ndan öğrencilerin barınak tasarımlarına ait plan, model ve fotoğrafları içeren sergiye referans vererek Wright’ın öğrencilere verdiği görevi katılımcıları için yeniden tanımlıyor. Katılımcının seçimine bırakılan bir arazi / konum içerisinde ve onunla etkileşim içinde “ideal” barınağın tasarlanması bekleniyor.

Yarışmanın ileriki aşamalarında da ilginç bir yöntem uygulanacak. Yarışmanın 23 Ağustos 2009’daki teslim tarihini takiben başvurular, FLW Mimarlık Okulu öğrencileri tarafından değerlendirilecek ve finalistler belirlenecek. 7 Eylül – 10 Ekim tarihleri arasında finalist projelerin internet üzerinden oylamaya sunulması ile de “People’s Prize”ın sahibi seçilecek. Öte yandan başvurular profesyonellerden oluşan bir jürinin de beğenisine sunulacak; jürinin tercihi de bir ödül kazanacak.

Yarışma Takvimi

Yarışmanın İlanı: 8 Haziran 2009
Teslim Tarihi: 23 Ağustos 2009
Finalistlerin Açıklanması: 7 Eylül 2009
Açık Oylama: 7 Eylül – 10 Ekim 2009
Sonuçların İlanı: 21 Ekim 2009

Yarışmanın jüri üyeleri şöyle sıralanıyor:

Martin Cox (Jüri Başkanı), Bade Stageberg Cox; Neil M. Denari, Neil M. Denari Architects; Cathleen McGuigan, Newsweek Mimarlık Eleştirmeni; Victor Sidy, FLW Mimarlık Okulu Dekanı; Lisa Strausfeld, Pentagram; Aidan Chopra, Google SketchUp Ürün Geliştirme Uzmanı ve David van der Leer, Guggenheim Müzesi Mimarlık ve Tasarım Küratör Asistanı.

Yarışmanın her iki galibini bekleyen ödüller arasında New York’a iki kişi için ulaşım iki gecelik konaklama, Guggenheim Müzesi ve Google ofislerine “kulis arkası” gezisi ve Google SketchUp Pro lisansı bulunuyor. Birincileri aynı zamanda bin Dolarlık para ödülü de bekliyor.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/google-ve-guggenheim-isbirliginde-barinak-tasarimi-yarismasi_70284.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!