Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gürel Ödülü 2007

Yarışma, mimari proje stüdyolarında üretilen öğrenci projelerini desteklemeyi, mimarlık eğitiminde stüdyonun öneminin vurgulanmasına katkıda bulunmayı, projeler üzerinden yaklaşarak eğitimde yaratıcılık, yapılabilirlik konularının konuşulmasını teşvik etmeyi amaçlıyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
TESLİM TARİHİ 5 Mart 2007
+ Ajandama Ekle

eşitli sanat dallarında ödül programları düzenleyen Sedat – Güzin Gürel Bilim ve Sanat Vakfı , 'Gürel Ödülü 2007' ile mimarlık lisans programlarındaki mimari proje stüdyolarında üretilen öğrenci projelerini desteklemeyi, mimarlık eğitiminde stüdyonun öneminin vurgulanmasına katkıda bulunmayı, projeler üzerinden yaklaşarak eğitimde yaratıcılık, yapılabilirlik konularının konuşulmasını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Türkiye ve Kıbrıs’taki mimarlık okulları öğrencilerinin, lisans programlarında herhangi bir yarıyıl (1-8. yarıyıl) mimari proje dersi kapsamında tasarladıkları projeler, bu ödül kapsamında değerlendirilerek seçilecek. Katılacak projeler değerlendirilirken, mimari probleme yaklaşımın yetkinliği, projenin tasarımında öncü rol oynaması, güncel mimarlık konuları ile ilişkileri, bağlama nasıl yanıt verdiği, içinde yer aldığı koşullarla uyumlu teknoloji ve malzeme kullanımı gibi ölçütler dikkate alınacak.

Yarışmaya gönderilecek projelerin, 2004-2005 öğretim yılı içinde veya sonrasındaki öğretim yıllarında gerçekleştirilmiş olmaları gerekiyor. Adaylar yarışmaya, üç (^) adedi geçmemek üzere A3 boyutlarında düşey olarak kullanılan rijit pano ile katılabilirler. Proje görselleri ve yazılı açıklamaların, proje adının pano üzerinde belirtilmesi zorunlu. Panonun grafik düzeni, renk kullanımı ve sunum tekniği serbest. Panolardan birinin arkasında yapıştırılacak kapalı zarf içinde Katılım Formu doldurulmuş ve onaylanmış olarak yer alacak. Pano ile birlikte aynı bilgiler dijital formatta (jpeg, tif, 300dpi) CD olarak da teslim edilecek.

Takvim

Projelerin, 05 Mart 2007 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar elden ya da aynı gün teslim edilmek şartıyla kargo ile

Sedat - Güzin Bilim ve Sanat Vakfı
Cihangir Caddesi, No: 20 - 22 / 6 Cihangir İstanbul

adresine teslim edilmesi gerekiyor. Sonuçlar ile ilgili detaylar 2 hafta içinde www.yapi.com.tr web sitesinde duyurulacak.

Ödüller

Birincilik Ödülü: 3000 YTL
İkincilik Ödülü: 2000 YTL
Üçüncülük Ödülü: 1000 YTL
Teşvik Ödülü (3 adet): 500 YTL

Sorular ve katılım formu için:

T: (0212) 243 28 42
F: (0212) 293 17 47
E: event06@mynet.com

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/gurel-odulu-2007_48714.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!