Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İlk Kez Engelliler İçin Ev Mobilyası Tasarlanacak

MOSDER'in bu sene beşincisini düzenleyeceği "Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması"nın başvuru süreci başladı. Yarışma bu yıl ilk kez, öğrencilerin yanı sıra tasarım alanında eğitim almış ya da bu alanda çalışan profesyonellerin de katılımına açıldı. "Engelliler için Ev Mobilyası" başlıklı özel kategoride, ilk kez engelliler için konforlu yaşam

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 20 Temmuz 2009
TESLİM TARİHİ 20 Temmuz 2009
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 1 Kasım 2009
ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ 12 Kasım 2009
+ Ajandama Ekle

STRONG>Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen “5. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması”na başvurular başladı. Geride bırakılan dört yarışmada, yüklü para ödüllerinin yanı sıra onlarca gence iş ve staj olanağı sunulurken, Türk tasarımcıların ürünlerinin yurtiçi ve yurtdışı mobilya fuarlarında yer alması sağlanmıştı. Bu yıl yarışmanın öğrencilerin yanı sıra tasarım alanında eğitim almış ya da bu alanda çalışan herkesin katılımına açılması ile birlikte, çok daha fazla ses getirmesi bekleniyor.

Başvuru süreci 09 Şubat 2009 itibariyle başlayan yarışmaya öğrenciler –geçen yıllarda olduğu gibi, “yatak odası takımı”, “yemek odası takımı”, “genç odası”, “salon takımı”, “kanepe / çok amaçlı fonksiyonel mobilya” ile “hizmet ve servis elemanı” dallarında katılabilecekler. Tasarım alanında eğitim almış ya da bu alanda çalışan herkesin başvurabileceği özel kategori için ise, bu yıl “Engelliler için Ev Mobilyası Tasarımı” teması belirlendi. Böylelikle ilk kez “engelliler için ev mobilyası” tasarlayanlar ödüllendirilecek.

Öğrenciler arasından birinciliği göğüsleyenleri 6000 TL, ikincileri 4000 TL, üçüncüleri ise 2000 TL para ödülü bekliyor. Bunların yanı sıra yine iş, staj, fuarlara katılım ve tescil haklarının alınması gibi olanaklar sunulacak. Profesyonellerin katılımına açık “Engelliler için Ev Mobilyası” kategorisinde ise birinciliğe değer bulunan projenin sahibine 10000 TL, ikinciye 5000 TL, üçüncüye 3000 TL para ödülü verilecek.

Yarışmanın kazananları, 12 Kasım 2009'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirilecek bir tören ile ödüllerine kavuşacaklar.

Son başvuru tarihi 20 Temmuz 2009 olan yarışma hakkında daha detaylı bilgi almak veya başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ilk-kez-engelliler-icin-ev-mobilyasi-tasarlanacak_66628.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!