Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İndeks Yönetim Strateji Yarışması 11: Şehircilik

Bu yıl 11’incisi düzenlenen yarışmanın konusu “şehircilik”. Yarışmada 71 üniversite öğrencisine Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde staj yapma olanağı sunuluyor. Ayrıca 25 öğrenci de çeşitli STK’larda staj yapma hakkı kazanacak.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 10 Aralık 2007
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\yarisma\57681.jpg" hspace=5 vspace=5>

İndeks Yönetim Strateji Yarışması 11; Şehircilik’te başvuru süresi yoğun istek üzerine 10 Aralık Pazartesi gününe kadar uzatıldı. Üniversitelerin üçüncü ve son sınıf öğrencileriyle iş hayatında en fazla beş yıl deneyimi olan gençlerin başvurabildiği yarışmaya, bir ay içinde yüzlerce kişi katıldı.

Bu yıl 11’incisi düzenlenen yarışmanın konusu “şehircilik”. Yarışmada 71 üniversite öğrencisine Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde staj yapma olanağı sunuluyor. Ayrıca 25 öğrenci de çeşitli STK’larda staj yapma hakkı kazanacak. Yarışmada profesyonelleri de çeşitli ödüller bekliyor. 125 profesyonel özel eğitim kurumları ve üniversitelerde bedeli 600 YTL ile 4 bin YTL arasında değişen eğitim ve sertifika programlarıyla ödüllendirilecek.

Yarışmada ödüller bitmiyor
Yarışmada dereceye giren öğrenci ve profesyonellerin staj ve eğitim ödülleri dışında, soruları yanıtlayan yarışmacıları birbirinden değerli ödüller bekliyor. Yarışmaya başvuran yarışmacılar ilk etapta ön eleme sorusunu yanıtlayacak ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyelerinden oluşan bir ön jürinin onayından geçecek. Ön elemeyi başarıyla tamamlayan yarışmacılar, yarışmaya devam edebilecek. Ön elemeyi geçen yarışmacıları sürpriz ödüller bekliyor. Yarışmada bugün gelinen süreçte, başvuran yarışmacılar ön eleme sorusunu yanıtlamaya başladı. Ön eleme sürecinin ardından yarışmacılar kalan iki soruyu da yanıtlayıp son eleme aşamasına geçecek. Her iki sorunun ardından soruları yanıtlayan yarışmacılara yine sürpriz ödüller verilecek.


Yarışmaya nasıl katılacaksınız?

Yarışmaya katılmak için http://indeksstrateji.insankaynaklari.com adresindeki başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Ardından “şehircilik” konulu kurgu senaryoyu okuyun.

"İndeks Yönetim Strateji Yarışmaları" belirlenen her sektör için özel olarak hazırlanan kurgusal bir senaryo etrafında gerçekleştiriliyor. Senaryolar, titiz bir araştırma sonucunda, satış ve pazarlama konusunda uzman bir danışmanlık firması tarafından hazırlanıyor.

Senaryoda adı geçen kişi ve kurumlara ait isimler tamamen kurgusal. Kısacası gerçek şahıs ve kurumlarla hiçbir ilgisi ve benzerliği bulunmuyor. Böyle olmakla birlikte senaryo herkesten ve hemen her kurumdan bir parça taşıyor, günceli yakalayıp, bugünü anlatıyor. Dolayısıyla katılımcıların da gerçeklerle bire bir örtüşen bir çalışmayla geri dönüş yapması bekleniyor.

Senaryonun yayınlanmasıyla katılımcılara aralıklı olarak sorular soruluyor. Bu soruları yanıtlayarak elemelerden geçen yarışmacılar, son aşamada bir 'iş planı' hazırlıyorlar.

Kimler katılabilir?


Üniversitelerin üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri
Çalışma hayatında 1-5 yıl arası deneyimi olanlar katılabilirler.

MBA ve Executive MBA öğrenimi gören öğrenciler
Bugüne kadar yapılan 10 yarışmadan 3'üne katılanlar bir sonraki yarışmaya katılamazlar.

İndeks Yönetim Strateji Yarışmaları serisinde aynı anda birden fazla yarışma gerçekleşmesi durumunda yarışmacılar aynı anda yalnızca 1 yarışmaya katılabilirler.

Yarışmanın amacı:

Üniversite öğrencilerine teoriyi pratiğe dönüştürme ve sanal ortamda uygulama şansı tanımak.
İstihdam sorunu yaşanan ülkemizde bu soruna çözüm yolları yaratmak.
Sponsor firmaların yarattığı staj imkanından gençlerin yararlanmasını sağlamak.
İş dünyasına yeni atılmış başarılı fikirlere sahip çalışanlara kendilerini kanıtlama fırsatı sağlamak.
Genç, başarılı ve eğitilmeye müsait bir kadro oluşturmak.
İş dünyasının başarılı isimleri ile yeni girişimcileri bir araya getirerek sinerji yaratmak.
Yeni fikirleri hayata geçirmek.

Yarışma süreci


Başvurular yalnızca on-line olarak aracılığıyla kabul edilir.
Katılmak isteyenlerin öncelikle http://indeksstrateji.insankaynaklari.com adresine girmeleri ve yarışmaya üye olmaları ardından da gerekli formları doldurarak başvuruda bulunmaları gerekir.

Yarışmacı olmak isteyen adayların başvuru formlarında talep edilen sorulara eksiksiz yanıt vermesi gerekir.

Yarışmaya katılan öğrenci arkadaşların stajlarının "zorunlu" olup olmadığını açık olarak ifade etmeleri beklenmektedir.

Yarışmaya katılan öğrenci arkadaşların staj yapmak istedikleri ilk 3 kurumu açıkça listelemeleri gerekmektedir.

Yarışmanın süreci ile ilgili tarihler web sitesi aracılığıyla duyuruluyor.

Yarışmacıların soruları, yayına açıldıklarında duyurusu yapılan tarihe kadar yanıtlamaları bekleniyor.

Yarışmacıların sorularla ilgili ön araştırma yapması, her soru için açık ve net yanıtlar vermesi bekleniyor. Soruların destekleyici örneklerle yanıtlanması isteniyor.

İsteyenler yarışmaya, 3 kişiyi geçmeyecek bir takım oluşturarak katılabiliyor.

Değerlendirme ve ödül süreci


Yarışmacı projelerinin değerlendirmesi iki aşamada gerçekleştiriliyor.

Çalışmalar ön jüriye teslim edilmeden önce teknik olarak elemeden geçirilir. Bu teknik eleme, tüm soruların yanıtlanmaması, eksik yanıtlanması, amacına uygun olmayan şekillerde yanıtlanmasını içerir.

Jüri aldığı çalışmaları her yarışmacı için aynı şartların geçerli olduğu temel kriterler doğrultusunda elemeye tabi tutar.

Tüm süreç elektronik ortamda, hiçbir müdahaleye maruz kalmadan gerçekleşir.

Yarışmada jürinin başarılı bulduğu katılımcılar ödüllerini, düzenlenen ödül töreninde jüri üyeleri ve sponsor firma yetkililerinin katıldığı törende alıyorlar.

İndeks Strateji Yarışmaları ödülleri ilk üçle sınırlı değildir. Ödül sayısı, sponsorların sağladığı staj ve eğitim sayısıyla ve katılımcı projelerin başarılarısı arasındaki dengeye göre kurulur. Bugüne kadar her yarışmada en az 10 az kişiye ödül verildi.

Ödüllerin dağıtımında üniversitede okuyan arkadaşların staj, çalışanların ise kişisel gelişimlerini sağlayacak eğitimlerden yararlanması gözetilmektedir.

Yarışmacılar aldıkları eğitim ve staj ödüllerini bir başka arkadaşlarına devredemezler.

Yarışmaya grup olarak katılanların ödüllerden eşit olarak yararlanması garanti edilmez. Ödüllerin kendi aralarında paylaşımına İndeks taraf olmaz.

Yarışmaya katılarak staj kazananlar, staj olanağı tanıyan firmalarla yapacakları yüz yüze görüşmelerle staj tarih ve süresini belirlerler.
Daha fazla bilgi için:

İndeks İçerik İletişim Danışmanlık
0212 347 70 70
www.indeksiletisim.com


http://www.yapi.com.tr/yarismalar/indeks-yonetim-strateji-yarismasi-11-sehircilik_57681.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!