Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnternette Dijital Sanat Yarışması

Yazıcı üreticisi Lexmark, kullanıcıların yaratıcılığını sergilemelerini sağlayacak bir sanat yarışması düzenliyor. Yarışma, merkezi Paris' te

yapitr.comb>Yazıcı üreticisi Lexmark, kullanıcıların yaratıcılığını sergilemelerini sağlayacak bir sanat yarışması düzenliyor.
Yarışma, merkezi Paris' te bulunan ünlü Fransız sanat dergisi Art Review' ın katılımı ile düzenleniyor. 30 bin euro ödüllü yarışmanın başvuru adresi "www.print-art.com"

Bundan böyle geleneksel olarak her yıl düzenlenecek olan yarışmanın amacı, hem genç sanatçılara Avrupa' da bir şans tanımak, hem de kazanana verilecek olan 30.000 euroluk ödülle amaçlarını gerçekleştirebilmelerine biraz olsun katkıda bulunmak. Lexmark International Genel Müdür Yardımcısı Michel Dermont, bu yarışmanın, kurulduğu ilk günden beri sanatın ve sanatçının yanında olan Lexmark' ın, sanata destek programının bir parçası olduğunu söylüyor ve henüz keşfedilmemiş bir yeteneği sanat dünyasına kazandırabilecek olan bu yarışma ile Lexmark' ın sanata olan bağlılığını ve ilgisini bir kez daha vurgulamak istediklerini sözlerine ekliyor.

YARIŞMA HERKESE AÇIK
Tüm isteyenlerin katılabilmesi ve sanata olan ilginin artması için herkese açık olacak yarışmada kazanan eser, aralarında Meredith Etherington-Smith, Art Review dergisi editörü Profesör Brendan Neiland ve Royal Academy Schools yönetiminin de bulunduğu sanat dünyasının saygın kişilerince belirlenecek. Ayrıca, Lexmark' ın Genel Müdür Yardımcısı Michel Dermont ve Inkjet Yazıcılar Bölüm Genel Müdürü de panele katılacak konuklar arasında bulunacak. Son başvuru tarihi 31 Mart 2003 olan yarışmaya sadece, Türkiye?nin de dahil olduğu Avrupa ülkelerinde yaşayan sanatçılar daha önce sergilenmemiş resim çalışmaları ile katılabilecekler ve başvurularını sadece www.print-art.com adresinden yapabilecekler.
Yarışmanın posterleri, daha çok kişiye ulaşmak ve daha çok sanatçının katılmasını sağlamak amacıyla Avrupa' da bulunan, güzel sanatlarla ilgili tüm okullara ve müzelere asılacak. Bununla birlikte Art Review dergisinde de sürekli olarak yarışmanın duyurusu yapılacak.
Yarışmanın birincisi iki aşamada belli olacak. İlk etapta aynı ülkeden katılanlar arasında bir eleme yapılacak ve finale kalanlar Haziran 2003' te Valencia'da açıklanacak. İkinci etapta ise finale kalanlar arasından birinci olmaya hak kazanan resim seçilecek ve Ekim 2003 tarihinde Dünyanın en ünlü sanat olayı sayılan FIAC' ta açıklanacak.
Yarışma hakkında daha ayrıntılı bilgiyii "www.lexmark.com.tr" adresinden edinebilir veya lexmarkeuropeanartprize@lexmark.com.tr e-posta adresine yollayacağınız bir mesajla bilgilendirilmeyi talep edebilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/internette-dijital-sanat-yarismasi_3610.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!