Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul'un Hazineleri Konulu Fotoğraf Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, Fujifilm Türkiye sponsorluğunda düzenlenen 'İstanbul’un Hazineleri’ konulu yarışma, amatör veya profesyo

İBB
İstanbul'un Hazineleri Konulu Fotoğraf Yarışması

b>İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, Fujifilm Türkiye sponsorluğunda düzenlenen 'İstanbul’un Hazineleri’ konulu yarışma, amatör veya profesyonel tüm fotoğrafçılara açık.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Fujifilm Türkiye Sponsorluğunda İyi İletişim Marketing Communications Group tarafından düzenlen 'İstanbul'un Hazineleri' konulu fotoğraf yarışması; 'İstanbul’u İstanbul yapan, geçmişten günümüze hatta İstanbul'u geleceğe taşıyacak tüm değerleri kapsayacak ve 'İstanbul’un Hazineleri' ana teması ile tüm fotoğrafçılara açık olacak.'

Yarışmaya katılan fotoğrafların, doğa, teknoloji, tarih, meslek grupları gibi her çeşit konuda İstanbul karakteristiklerini yansıtması gerekiyor. İstanbul'a değer kattığı düşünülen her konu bu yarışmaya dahil olabilecek ancak yarışma fotoğrafların tek başına insan veya hayvan portresi içermemesi gerekiyor.

Yarışma, ülkemizdeki fotoğraf kültürünün yaygınlaşmasına hizmet etmek hem de İstanbul'u dünyaya tanıtacak ve dünyadaki turizm cenneti olan şehirlerle rekabet etmesini sağlayacak kalite ve güzellikte fotoğraflar elde etmek amacıyla düzenleniyor.

Yarışmanın sonucunda jürinin seçeceği fotoğraflardan bir kitap oluşturulacak. Bu kitabın İstanbul için önemli bir tanıtım unsuru olması hedefleniyor.

İsteklilerin sadece renkli baskı fotoğraflarını gönderebilecekleri yarışma, 18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık. Ancak, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış veya dereceye girmiş eserler yarışmaya kabul edilmeyecek.

En fazla 4 eserin gönderilebileceği yarışmada fotoğrafların ebatları "askılarda uzun kenarı 40 cm'den fazla kısa kenarı 20 cm'den küçük olmayacak" şekilde karta basılı olacak.

Ayrıca, yarışmaya katılan eserlerin arka yüzünün sağ alt köşesine 5 rakamdan oluşan bir rumuz, eserin adının yazılması ve birden fazla fotoğrafla katılacak olan fotoğrafçıların rumuzun yanına sıra numarası vermesi gerekiyor.

Yarışmaya gönderilen eserler, katılım formu doldurulduktan sonra bir zarfa konularak zarfın üzerine rumuz, isim adres yazılarak ve zarf postada zarar görmeyecek şekilde paketlenerek PHOTOXI (Eytam cad. No: 16 D: 3 80200 Nişantaşı-İstanbul ) adresine gönderilecek veya elden teslim edilecek.

Son Katılım Tarihi: 20 Ekim 2003
Seçici Kurul Değerlendirmesi: Ekim 2003 son hafta
Sonuçların Duyurulması: Kasım 2003 1. hafta
Ödül Töreni ve Sergi: Kasım 2003 3. hafta
Fotoğrafların Geri Yollanması: Aralık 2003 1. hafta

Seçici Kurul: Ara Güler, A. Halim Kulaksız, Cem Boyner, Cengiz Özdemir, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Mehmet Garan, Sait Yüce, Sıtkı Kösemen, Şakir Eczacıbaşı. Ayrıca Ali Müfit Gürtuna ve Olivier Toscani konuk juri üyesi olarak katılacaklardır.

Ödüller
Birincilik ödülü: 3 milyar Türk Lirası ve film seti
İkincilik Ödülü: 2 milyar Türk Lirası ve film seti
Üçüncülük Ödülü: 1 milyar Türk Lirası ve film seti
Mansiyon: 3 kişiye 500’er milyon Türk Lirası ve film seti
PHOTOXI özel ödülü: 1 yıllık toplam 500 milyon TL'lık baskı ve film giderleri: Ödül alamayan eserler dışındaki bir esere verilecektir.

Öte yandan, eserleri sergilenen her katılımcıya İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Fuji Film Türkiye tarafından Katılım Sertifikası verilecek. Ödül alan ve satın alınan eserlerin sahipleri; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür A.Ş. ve Fujifilm Türkiye tarafından düzenlenecek yurt içi ve yurt dışı tanıtımlarda, sergilerde, medyada yayınlanacak olan kitap, broşür ve her türlü tanıtım materyalinde kullanılmasına, gösterilmesine veya sergilenmesine izin verdiğini kabul etmiş sayılacak. Seçici Kurul'un ödül alan eserler dışında satın almak için seçtiği 30 esere telif hakkı ücreti olarak 100 milyon Türk Lirası ödenecek.

Ödül Töreni ve sergi sonunda ödül alan ve satın alınan eserler dışındaki tüm fotoğraflar, geldiği şekilde geri gönderilecek. Elden teslim edilen fotoğraflar ise teslim edildiği adresten imza karşılığı geri alınacak.

Ayrıntılara ulaşmak için www.istanbulhazineleri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru Adresi:
PHOTOXI Eytam cad. Açık hava apt. 16/3
Nişantaşı 80200 İSTANBUL
Tel: 0212 231 0399 Fax: 0212 231 0318

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/istanbulun-hazineleri-konulu-fotograf-yarismasi_5266.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!