Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İTÜ Vakfı Mimarlık Ödülü Veriyor

1996 yılından bu yana bilim ve teknoloji alanlarında ödüller veren İTÜ Vakfı, 2003 yılından itibaren mimarlık alanında da ödüller verme kararı aldı

Yapı Dergisib>1996 yılından bu yana bilim ve teknoloji alanlarında ödüller veren İTÜ Vakfı, 2003 yılından itibaren mimarlık alanında da ödüller verme kararı aldı.

İTÜ Vakfı Mimarlık Ödülleri, ulusal ve uluslararası mimarlık alanında tasarım ve yapım kalitesinin arttırılmasını, sürdürülebilir bir kalkınma ve çevre yaratmayı, mimarlık mesleğinin gelişmesine katkıda bulunmayı, bina yapım teknolojisinin gelişmesine yardımcı olan yapıtları cesaretlendirmeyi ve mimarlık alanında yenilikçi davranış ve düşünceleri teşvik etmeyi amaçlıyor. Ödül"Bina ve Kentsel Tasarım" ile"Yayın, Araştırma" alanları olmak üzere iki kategoride verilecek.
Her ödül dönemi değerlendirme ölçütlerinin, Ödül Yönetim ve Değerlendirme Komitesi tarafından, ödülün amaçlarına uygun biçimde geliştirileceği yarışmaya son iki yıl içinde kullanıma açılmış olan binalar veya yayınlanmış olan yapıtlar katılabiliyor. Yarışmaya başvuru Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan mimarların Türkiye'deki veya başka ülkelerdeki yapıtları için yapıt müellifleri veya ilgili kurumlar tarafından yapılabiliyor.

Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Ekim 2003.
Ayrıntılı bilgi: İTÜ Vakfı
Tel: (212) 249 52 23
Web: www.ituvakfi.org.tr

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/itu-vakfi-mimarlik-odulu-veriyor_4596.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!