Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

İzocam 15. Yalıtım Yarışması

İzocam'ın bu sene on beşincisini düzenlediği Yalıtım Yarışması’nda “Astana’nın çetin iklim koşullarında ‘sürdürülebilir konut’ neyi ifade etmektedir?” sorusuna yanıt aranıyor. Yarışmada dereceye giren öğrenciler Saint-Gobain Insulation tarafından düzenlenecek Multi Konfor Binalar Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

İzocam 15. Yalıtım Yarışması İzocam 15. Yalıtım Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 6 Nisan 2015
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 19 Nisan 2015
DÜZENLEYEN

İzocam tarafından; Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) organizasyonuyla

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Okul-Öğrenci
WEB ADRESİ

www.yalitimyarismasi.com

E-POSTA

izocamyalitim@yem.net

İLETİŞİM: A: Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 PK: 34394 Fulya, İSTANBUL // T: (212) 266 70 70 // F: (212) 266 70 59
+ Ajandama Ekle

İzocam tarafından 15.’si düzenlenen Yalıtım Yarışması’nın konusu, “Sürdürülebilir Konut, Sürdürülebilir Kent” olarak belirlendi. Öğrencilerden, Astana şehrinin zorlayıcı karasal iklim şartlarını göz önünde bulundurarak, EXPO’nun “Geleceğin Enerjisi” temasına uygun, yeni kentsel mekanla bütünleşen sürdürülebilir binalar tasarlamaları bekleniyor.

İzocam 15. Yalıtım Yarışması’nın ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşan jüri üyeleri belirlendi. Jüride bu yıl; İTÜ Makina Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, ODTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çalışkan, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülten Manioğlu, Dilekçi Mimarlık Kurucusu Durmuş Dilekçi, Günarda Proje Yönetimi Kurucusu Erkan Şahmalı veSuyabatmaz Demirel Mimarlık Ortağı Hakan Demirel görev alacak.

Yarışmaya, Türkiye ve KKTC üniversitelerinin Mimarlık, İç Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimi gören öğrenciler katılabilecek. Yarışma sonunda ulusal aşamada birinci gelen proje 7 bin, ikinci 5 bin ve üçüncü 3 bin TL ödül ve uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

Öğrenciler, başvuru süreci Kasım ayında başlayan yarışmaya, projelerini en geç 6 Nisan 2015 Pazartesi gününe kadar teslim edebilecekler. Kazananlar, 19 Nisan 2015 tarihinde yarışmanın resmi internet sitesinden duyurulacak. 

Yirmi ülkenin en iyi projelerinin yarışacağı uluslararası aşama ise, 27-30 Mayıs 2015 tarihlerinde Kazakistan’ın Astana şehrinde gerçekleşecek. 

 

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/izocam-15-yalitim-yarismasi_126668.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!