Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzocam 5. Üniversitelerarası Yalıtım Yarışması'na Başvurular Başladı

Yalıtım sektörünün lider kuruluşu İzocam; mimarlık ve mühendislik eğitimi alan üniversite öğrencilerine yalıtım sektörünü yakından tanıtmak ve bu sekt

yapitr/Deniz TÜRKERİ
İzocam 5. Üniversitelerarası Yalıtım Yarışması'na Başvurular Başladı

alıtım sektörünün lider kuruluşu İzocam; mimarlık ve mühendislik eğitimi alan üniversite öğrencilerine yalıtım sektörünü yakından tanıtmak ve bu sektörde uzmanlaşmalarını sağlamak amacıyla bu yıl beşincisini düzenlediği Yalıtım Yarışması için başvuruları kabul etmeye başladı.

Başvurular için son tarih 8 Aralık 2004

İzocam 5. Üniversitelerarası Yalıtım Yarışması'nın bu yılki proje konusu "Eğitim Yapılarında Yalıtım ve Yangın" olarak belirlendi.

İki aşamalı olarak gerçekleştirilecek yarışmanın birinci aşamasında; yarışma jürisi tarafından seçilecek bir mimari proje, yarışmaya katılacaklarını bildiren üniversite ekiplerine gönderilerek, öğrencilerden bu proje ile ilgili yalıtım ve tesisat hesaplarını TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Yönetmeliği ve standardı ile TS 2164 Kalorifer Tesisatı Projelendirme Kuralları Standardı'na göre yapmaları istenecek. Tüm projelerde ayrıca, 'Binaların Yangından Korunması Yönetmeliği'ne ve 'Gürültü Kontrol Yönetmeliği'ne uygunluk ve bu detayların geliştirilmesi koşulu aranacak.

Yarışmanın İstanbul'da gerçekleştirilecek olan ikinci aşamasında, gönderilen projelerin değerlendirilmesi sonucunda ilk sırayı alan altı üniversite ekibi, sözlü final etabında yarışacak. Sözlü final etabı sonucunda birinci olan ekip üyeleri ve ekipten sorumlu öğretim üyesi birer dizüstü bilgisayar, ikinci ve üçüncü olan ekip ve sorumlu öğretim üyeleri ise para ödülü kazanacak.

Yarışma takvimi...

İzocam 5. Üniversitelerarası Yalıtım Yarışması'nın başvuru detayları Türkiye ve KKTC'deki üniversitelerin ilgili fakültelerine aktarıldı. Üniversite ekipleri 8 Aralık 2004'e kadar başvurularını yapacak. Üniversite ekiplerine, hazırlamaları istenecek proje ile ilgili detaylı bilgiler 23 Aralık 2004 tarihine kadar iletilecek. Katılımcı ekiplerden en geç 24 Mart 2005 tarihinde projelerini teslim etmeleri istenecek.

Gönderilen projeler yalıtım alanında uzman kişilerden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek ve 20 Nisan'da birinci etabın sonuçlarının duyurulmasıyla finale kalan altı üniversite ekibi İstanbul'a davet edilecek. 20 Mayıs 2005'te yapılacak final etabında dereceye giren ekipler belli olacak.

Yarışma ile ilgili ayrıntııl bilgiye www.izocam.com.tr adresinden ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/izocam-5-universitelerarasi-yalitim-yarismasina-basvurular-basladi_20851.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!