Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İZODER En İyi Yalıtımlı Yapılar Yarışması

Yaşadığımız mekânlarda, ısı, su, ses ve yangın yalıtımı yaptırmak, hem bireysel, hem de toplumsal bakımdan önemli fayda ve kazançlar sağlıyor. Bu nedenle, ülkemizde yalıtım bilincini artırmak misyonunun önemli bir adımı olarak "Yalıtım Yatırımdır" kampanyasını gerçekleştiren Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), "En İyi Yalıtımlı

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

İZODER En İyi Yalıtımlı Yapılar Yarışması İZODER En İyi Yalıtımlı Yapılar Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 30 Nisan 2009
TESLİM TARİHİ 30 Nisan 2009
+ Ajandama Ekle

FONT size=2>Yaşadığımız mekânlarda, ı, su, ses ve yangın yalıtımı yaptırmak, hem bireysel, hem de toplumsal bakımdan önemli fayda ve kazançlar sağlıyor. Yakıt harcamalarını azaltmaktan, enerji verimliliğinden, binaların depreme karşı dayanıklılığını korumaya kadar uzanan bu faydalar hepimizi yakından ilgilendiriyor.

Bu nedenle, ülkemizde yalıtım bilincini artırmak misyonunun önemli bir adımı olarak "Yalıtım Yatırımdır" kampanyasını gerçekleştiren Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), “En İyi Yalıtımlı Yapılar Yarışması”nı düzenliyor.

Yarışma, En İyi Isı Yalıtımlı Yapı, En İyi Su Yalıtımlı Yapı, En İyi Ses Yalıtımlı Yapı, En İyi Yangın Yalıtımlı Yapı, En İyi Tesisat Yalıtımlı Yapı, 5 Yıldızlı Yalıtım Ödülü olmak üzere altı kategoride düzenleniyor. Yarışmaya başvuran projelerin, bu kategorilerde tanımlanmış kriter ve standartlara uygun olması gerekiyor. Her kategoride proje sahibine verilecek ödüllerin dışında proje müteahhidi, proje tasarımcısı ve yalıtım uygulama firmasına da teşekkür plaketleri dağıtılacak.

Her bir ödül kategorisinde, İZODER’in sitesinde bulunabilecek yarışma şartnamesi ile belirlenen bir takım değerlendirme kriterleri baz alınacak. Ödüle başvuran projeleri denetleyerek yarışma şartnamesinde belirtilen gerekli belgelerin dosyada yer alıp almadığını, bu materyallerin istenilen kriterlere uygun olup olmadığını değerlendirecek olan ‘Başvuru Değerlendirme Komitesi’, her bir kategori için ayrı ve İZODER’in ilgili uzmanlık komisyonu üyelerinden oluşturulacak."5 Yıldızlı Yalıtım Ödülü" kategorisinin değerlendirme komitesi ise İZODER’in 5 ayrı uzmanlık komisyonu üyelerinden oluşacak. 

Yarışmanın başvuru koşulları ise şöyle:

- Yarışmaya, uygulaması son 3 yıl içerisinde yapılmış projeler katılabilir.
- Yalnızca Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmiş projeler katılabilir.
- Yarışmaya katılan her proje, başvurduğu kategori ile ilgili kriterleri yerine getirir bilgi ve belgeleri Başvuru Formu ile birlikte İZODER’e ulaştırmalıdır.
- İZODER, dereceye giren projelerle ilgili bilgileri web sitesi, basılı materyaller, reklam çalışmaları, basın bültenleri ve benzeri iletişim araçları ile daha geniş kitlelerle paylaşabilir.
- Adaylar, birden fazla kategori için ve birden fazla projeyle yarışmaya başvurabilirler. Ancak "5 Yıldızlı Yalıtım" kategorisine başvuran bir proje diğer kategorilerde yarışmaya başvuramaz.
- Kriterlere uygun proje bulunmadığı takdirde, jüri hiçbir projeye ödül vermeyebilir.
- Katılımcılar her başvuru için ayrı form doldurulmalıdır.
- Başvuru Değerlendirme Komitesi gerekli gördüğü takdirde yarışma katılımcılarından ek bilgi ve belge isteme hakkını saklı tutar.
- Yarışmaya katılan projeler Başvuru Değerlendirme Komitesi’nin ve Seçici Kurul’un izleme ve incelemesine açık olmak zorundadır.
- Başvuru ve katılımla ilgili ihtilaf durumunda İZODER’in kayıtları esas alınır.

Katılımcıların, başvuru formu ile birlikte ile birlikte gerekli tüm belgeleri 30 Nisan 2009 saat 17:00’ye kadar İZODER merkezine teslim etmeleri gereken yarışmanın kazananları ödüllerine, henüz açıklanmamış olan bir tarihte düzenlenecek ödül töreniyle kavuşacaklar.

Daha detaylı bilgiye ve başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/izoder-en-iyi-yalitimli-yapilar-yarismasi_62826.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!