Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İZODER Karikatür Yarışması 2008

İZODER tarafından, kamuoyunda yalıtım bilincini geliştirmek amacıyla bu yıl 2'incisi düzenlenen "Yalıtımın İnsana, Çevreye ve Ekonomiye Katkıları" konulu karikatür yarışmasına, 1 Ekim 2008 tarihine kadar başvurulabilir.

yapi.com.tr
2

Yarışma Duyuruları

İZODER Karikatür Yarışması 2008 İZODER Karikatür Yarışması 2008
SON BAŞVURU TARİHİ 1 Kasım 2008
TESLİM TARİHİ 1 Kasım 2008
+ Ajandama Ekle

B> "Yalıtım" ile sağlıklı ve konforlu yaşam alanları oluşturulması ve yapılarda enerji verimliliğinin artırılması yönünde faaliyet gösteren İZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), kamuoyunda yalıtım bilincini geliştirmek amacıyla düzenlediği ödüllü Karikatür Yarışması'nın bu yıl ikincisini gerçekleştiriyor.

Ülkemizde yalıtım bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmanın bu yılki konusu "Yalıtımın İnsana, Çevreye ve Ekonomiye Katkıları" olarak belirlendi. Konu; ısı yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımı veya yangın yalıtımı noktasından ele alınabileceği gibi, sadece "yalıtım" bakış açısıyla genel bir yaklaşım içinde de işlenebilecek.

Yarışmanın temel amacı, karikatürün toplumsal iletişimdeki gücünden ve olanaklarından yararlanarak, "yalıtım"ın bireysel ve toplumsal düzeydeki önemine dikkat çekmek. Bir iletişim aracı olmasının yanı sıra insanları düşünmeye de yönlendiren karikatür ile, yalıtımın önemini ve faydalarını kamuoyuyla paylaşmak, yalıtım bilinç ve duyarlılığını yaymak, Türkiye’nin bu alandaki eksikliklerine ve bu eksiklikler nedeniyle vatandaşın, ülkenin ve hatta dünyanın gördüğü zararlara dikkat çekmek, yarışmanın amaçları arasında yer alıyor.

Yarışmaya katılacak olan eserlerin, sahipleri tarafından imzalanmış ve arkasına eserin adı, eser sahibinin adı, soyadı ve iletişim bilgilerinin yazılmış olması gerekiyor. Eserler, imzalanmış başvuru formu ve 1 adet vesikalık fotoğraf ile birlikte, elden veya posta yoluyla teslim edilebilecek. Postadaki gecikme ve/veya hasardan İzoder sorumlu olmayacak.

Yarışmanın seçici kurulunda ise şu isimler yer alıyor:

Prof. Emre Becer - Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi
Yrd. Doç. Gürbüz Doğan Ekşioğlu - Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi
Levent Ürkmez - İZODER Yönetim Kurulu Başkanı
Prof. Mehmet Mahir - Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyesi
Metin Üstündağ - Karikatürist
Sedat Arıman - İZODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Yrd. Doç. Sedat Balkır - Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyesi
Tan Oral - Karikatürist
Varol Yaşaroğlu - Karikatürist

1 Ekim 2008 tarihinde son bulacak başvurular, İzoder tarafından kabul edilecek. Birinci seçilen karikatüre 3.000 YTL, ikinciye 2.000 YTL, üçüncüye ise 1.000 YTL ödül verilecek. Ayrıca, Seçici Kurul öngördüğü takdirde, bir veya birden fazla çalışmaya " İzoder Özel Ödülü" ve Platin Sponsor kuruluşlar tarafından "Mansiyon" ödülleri verilecek.

Dereceye giren eserler Kasım ayı içinde düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak, aynı zamanda İzoder web sitesi üzerinden de duyurulacak.

Yarışma şartnamesine ulaşmak ve başvuru formunu doldurmak için lütfen tıklayınız.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/izoder-karikatur-yarismasi-2008_61850.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Yarışma tarihi bu bölümde 1 ekim olarak yanlış yazılmıştır.. Yarışmaya başvuru süresi, 01 Kasım 2008 Cumartesi günü, saat 17.00’de sona erecektir. Katılımcılara başarılar dilerim... YANITLA
  • hazırlayanlara teşekkürler.http://www.negatif.com/kullanici/fotolar/design YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!