Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İZODER Karikatür Yarışması'na 231 Eser Katıldı

Türkiye'de yalıtım bilinci ve duyarlılığının gelişmesini misyon edinen Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) tarafından düzenlenen, "Yalıtımın Günlük Hayatımıza Etkileri" konulu karikatür yarışmasının sonuçları açıklandı.

yapi.com.tr
İZODER Karikatür Yarışması'na 231 Eser Katıldı Ahmet Aykanat'ın birincilikle ödüllendirilen karikatürü.


Türkiye'de yalıtım bilinci ve duyarlılığının gelişmesini misyon edinen Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) tarafından düzenlenen, "Yalıtımın Günlük Hayatımıza Etkileri" konulu karikatür yarışmasının sonuçları açıklandı.


Jüri üyelerini Türk karikatür dünyasının otorite isimlerinden Tan Oral, Metin Üstündağ, Varol Yaşaroğlu ve karikatür sanatına yıllarını vererek genç yetenekler yetiştiren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden Prof. Mehmet Mahir ve Öğr. Üyesi Sedat Balkır ile İZODER Yönetim Kurulu Başkanı A. Nuri Bulut ve İZODER Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Arıman'ın oluşturduğu yarışmaya ilgi büyüktü. Yalıtım ve yalıtımsızlık kavramlarına çizgilerle dikkat çekerek yalıtımın özendirilmesini amaçlayan yarışmada, Türkiye'nin dört bir yanından gelen amatör ve profesyonel 231 karikatür rekabet etti.

Jüri üyelerinin karar vermekte zorlandığı yarışmada, Bursa'dan Ahmet Aykanat birincilik, Ankara'dan Sait Munzur ikincilik, Balıkesir'den Mehmet Zeber üçüncülük ödülüne değer görüldü.

Sait Munzur'un ikinci seçilen karikatürü.

İZODER'in yürüttüğü "Yalıtım Yatırımdır" kampanyasına destek veren Atermit, Mavikale, Onduline Avrasya A.Ş. ve Trakya Cam A.Ş. yarışmaya katılan dört eseri mansiyon ile ödüllendirdi. İzmir'den Mümin Durmaz; Atermit, İstanbul'dan İbrahim Tuncay; Mavikale, İstanbul'dan Muammer Olcay; Onduline Avrasya A.Ş. ve Sakarya'dan Hakan Koçyiğit; Trakya Cam A.Ş. özel mansiyonlarını alan eser sahipleri oldu.

"Yalıtımın Günlük Hayatımıza Etkileri" konulu karikatür yarışmasında dereceye giren sanatçılara ödülleri 13 Eylül 2006 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Taşkışla Kampüsü Mimarlık Fakültesi'nde gerçekleştirilecek törende takdim edilecek. Birinciye 3000 YTL, ikinciye 2000 YTL, üçüncüye 1000 YTL ödül verilecek.

Mehmet Zeber'in üçüncülüğe değer bulunan karikatürü.


Yarışma sergisini görmek isteyenler ise 13 - 24 Eylül 2006 tarihleri arasında, İTÜ Taşkışla Kampüsü'ndeki Mimarlık Fakültesi'nin 102 numaralı salonunu ziyaret edebilirler. Ayrıca yarışmanın ve eserlerin kalıcılığının sağlanması amacıyla uygun görülen çizimlerden bir karikatür kitabı oluşturulacak.http://www.yapi.com.tr/yarismalar/izoder-karikatur-yarismasina-231-eser-katildi_47591.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!