Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kadir Has Üniversitesi'nden Tasarım Yarışması: BAK!

Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, kuruluşunun beşinci yılını kutlama etkinlikleri çerçevesinde, tüm öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilecek "BAK!" ana başlıklı bir tasarım yarışması düzenliyor. Yarışma "bambaşka bir gözle bakmayı" yüreklendirmek amacıyla "kente, tarihe, kültüre, çevreye, 'öteki'ne, kendine, daha önce bakmadığın

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Kadir Has Üniversitesi'nden Tasarım Yarışması: BAK! Kadir Has Üniversitesi'nden Tasarım Yarışması: BAK!
TESLİM TARİHİ 1 Mayıs 2009
ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ 29 Mayıs 2009
+ Ajandama Ekle

adir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, kuruluşunun beşinci yılını kutlama etkinlikleri çerçevesinde, tüm öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilecek “BAK!” ana başlıklı bir tasarım yarışması düzenliyor.

Bambaşka bir gözle, hiç bakmadığın bir açıdan bakmak...

Güzel Sanatlar Fakültesi; alışılagelen algılama ve kavramsallaştırma alışkanlıklarının dışında arayışlara yönelmeyi, toplumsal kalıpların olduğu kadar, öznel sınırların da dışında düşünmeyi, yepyeni bir bakışla daha önce görülmemiş olanı keşfetmeyi, bir başka deyişle ‘bambaşka bir gözle bakmayı’ yüreklendirmek amacıyla "kente, tarihe, kültüre, çevreye, 'öteki'ne, kendine, daha önce bakmadığın bir 'açıdan', bir  'perspektiften', bir 'şekilde' BAK! diyor.

Yarışma kapsamında Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri, Haliç Bölgesine ve tarihe içeriden “BAK”acak; Cibali ve çevresine dikkat çekecek posterler ve gazete tasarımı hazırlayacak. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü içerisinde günlük kullanılan mekanlara daha önce hiç bakmadığı bir açıdan “BAK”acak; belirlenen problem alanları için kullanıcı gereksinimleri ve deneyimlerini birleştirerek çözüm önerileri geliştirecek.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri ise Haliç bölgesine ve tarihine “BAK”acak; Haliç bölgesini, tarihi ve yerleşik yapısını, sokaklarını tanıtma ve gezdirmeye yönelik shuttle tipi küçük bir araç tasarlayacak. Tiyatro Bölümü öğrencileri ise farklı bir beden ve benlik algılamasını ortaya çıkaracak beden ve ses odaklı doğaçlamalar hazırlayıp sunacaklar.

Yarışma Takvimi:
Yarışma ilanı : 2 Mart 2009
Teslim tarihi  : 1 Mayıs 2009
Ödül töreni – Sergi Açılışı : 29 Mayıs 2009

Jüri üyelerini Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi dekanı, bölüm başkanları ve öğretim üyelerinin oluşturduğu tasarım yarışması hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/kadir-has-universitesinden-tasarim-yarismasi-bak_67981.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!