Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kanalizasyona Sahip Olan, Şehre de Sahiptir: WPA 2.0 Fikir Yarışması

UCLA Mimarlık ve Kentsel Tasarım Bölümü bünyesinde faaliyette olan cityLAB, kentlere yeni ve taze bir kurgu sağlamayı amaçlayan bir fikir yarışması düzenliyor. "Her kim kanalizasyona sahipse, şehre de sahiptir" mottosundan yola çıkan WPA 2.0 Yarışması, kentlerin altyapısını üst yapı haline getirecek tasarımları katılıma çağırıyor.

bustler.net

Yarışma Duyuruları

Kanalizasyona Sahip Olan, Şehre de Sahiptir: WPA 2.0 Fikir Yarışması Kanalizasyona Sahip Olan, Şehre de Sahiptir: WPA 2.0 Fikir Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 24 Temmuz 2009
TESLİM TARİHİ 7 Ağustos 2009
+ Ajandama Ekle

CLA Mimarlık ve Kentsel Tasarım Bölümü bünyesinde faaliyette olan cityLAB, kentlere yeni ve taze bir kurgu sağlamayı amaçlayan WPA 2.0 yarışmasını düzenliyor. “Her kim kanalizasyona sahipse, şehre de sahiptir” mottosundan yola çıkan yarışma, kentlerin altyapısını üst yapı haline getirecek tasarımları katılıma çağırıyor.

Metropolitan iyileştirmede alt yapıyı, yani kanalizasyondan ulaşıma, atıktan parklara uzanan her türlü hizmet sistemini kentlerin kalbine yerleştirmeyi deneyecek olan katılımcı projelerin, toplumları ve şehirleri yeniden canlandırmada altyapı sistemlerini bir mühendislik çabasından öteye taşımaları, onu tasarımın başat verisi olarak kullanmaları bekleniyor.

Planlama ile mimarlığı, ekonomi ile ekolojiyi çarpıştırması istenen yarışma, tüm tasarımsal alanlardan kişilere açık. İki aşamalı olarak düzenlenen uluslararası yarışmada multi-disipliner takımların katılımı da teşvik ediliyor.

Yarışmanın jürisi UCLA’de de görev yapmış, mimarlık akademyasından önemli isimleri barındırıyor: Bu isimler Stan Allen, Cecil Balmond, Elizabeth Diller, Walter Hood, Thom Mayne ve Marilyn Taylor.

Yarışmaya gönderilen önerilerden altı tanesinin finale taşınacağı, ardından finalist proje müelliflerinin Los Angeles’da bir atölye çalışmasına katılacağı organizasyon, tamamlanmış ikinci aşama önerilerinin Washington D.C.’de, National Building Museum’da gerçekleştirilecek bir sempozyum dahilinde sunulması ile sona erdirilecek. Finalistlerine altyapı ve kentsel yenileme, kent hukuku, kentsel tarım ve pazarlama gibi çeşitli sektörlerin önemli aktörleri ile tanışma fırsatını da sunan yarışmanın son ürünleri, cityLAB’in Şubat 2010 sergisinde yerlerini bulacak. Aynı zamanda finale kalan projeler, sempozyuma dair geniş bir basın çalışması dahilinde The Architect’s Newspaper’da yayımlanacak.

Tüm finalistlere 5 bin Dolarlık para ödülünün takdim edileceği WPA 2.0’nun son başvuru tarihi 7 Ağustos 2009. İkinci aşamaya kalan projeler için teslim tarihi ise 16 Kasım 2009.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/kanalizasyona-sahip-olan-sehre-de-sahiptir-wpa-2-0-fikir-yarismasi_69635.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!