Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kayseri ‘Kent Mobilyaları’ Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması Sonuçlandı

Kayseri ‘Kent Mobilyaları’ Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması'nın kazananları; 15 Aralık 2012 tarihinde gerçekleşen değerlendirme toplantısında belirlendi.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

Kayseri ‘Kent Mobilyaları’ Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması Sonuçlandı Kayseri ‘Kent Mobilyaları’ Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması Sonuçlandı

Kayseri ‘Kent Mobilyaları’ Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması'nın kazananları; 15 Aralık 2012 tarihinde, asil jüri üyeleri Deniz Aslan, Lale Başarır, A. Erdem Tozoğlu, Güntülü Gündoğ ve yedek üye Ayşegül Kıdık'ın katılımıyla gerçekleşen değerlendirme toplantısında belirlendi.

Toplam 48 projenin başvurduğu yarışmada ödüle değer görülen isimler şöyle sıralanıyor:

1.Ödül: Selin AĞCA, Nur Banu ÖZBALTA, Emire KORKMAZ, Göksu SOYTÜRK
Özellikle yarışmanın ana teması olan kamusal mekan ve kent mobilyalarına yapılan göndermenin doğa üzerinden okunması yerel malzemenin güncel teknolojilerle son derece vurgulu bir şekilde kullanımı, oralı olma adına yere olan tutunmanın üst düzeyde vurgusu olumlu olarak değerlendirilmiş tasarımın aynı dozda kent üzerinden de okunmamış olması olumsuz olarak değerlendirilmiştir.


2. Ödül: Hüseyin ÖZTÜRK, Volkan BARBOROS
Bir oyun üzerine kurgulanan tasarım özellikle kentsel alanda yalnız bir mobilyalar bütünü olmaktan çok kentsel yaşantıyı bir olasılıklar paketi olarak yorumlanmış,özellikle düşünsel kurgunun kılgısal boyuta da taşınması olumlu , tasarımın ana konusu olan mekanizma ile ilgili net bilgiler üretilmemesi olumsuz bulunmuştur.


3. Ödül: Ferhat BULDUK, Ayça YAZICI
Yarışmanın özellikle kent ölçeğine olan duyarlılığı doğa dostu sürdürülebilir ve kent hayvanlarını da tasarım sorunsalının bir parçası olarak görülmesi, üretilen elemanların esnek kullanımı ve yalın ifadesi  olumlu bulunmuş bununla birlikte önerilen malzemelerin Kayseri koşulları için uygun olmaması ve tasarımın farklı koşullar için de geliştirilmemiş olması olumsuz olarak değerlendirilmiştir.


Mansiyon: Emre Eren AYKAÇ
Özellikle su hasatı konusuna olan vurgu kentlerin önemli eksiği olan kamusal tuvalet yapılarının bir  sorunsal olarak kabul edilmesi,  konu ile ilgili özgün yaklaşımı olumlu bulunmuş etkili olmakla birlikte abartılı plastisitesi olumsuz olarak değerlendirilmiştir.


1. Satın Alma: Utku YANIK2. Satın Alma: Fırat KÜÇÜKERSEN
Bir önceki turda elenen 38715 ve 15214 rumuzlu projeler jüri tarafından tekrar değerlendirilerek oy çokluğuyla satın alma ödülüne layık görülmüştür.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/kayseri-kent-mobilyalari-ulusal-ogrenci-fikir-yarismasi-sonuclandi_103612.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!