Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kentte Zaman Durdu, Fotoğraflar Konuştu

Metropollerin hızlı temposunda paket servise dönüşen yaşamların yitik anları, fotoğraflarla hayat buldu. SOM Gayrimenkul Değerleme, gelenekselleştirmeyi hedeflediği Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ilkini “Kentte Zaman” teması ile gerçekleştirdi. 218 amatör ve profesyonel fotoğrafçının 862 fotoğrafla katıldığı bu yılki yarışmada, yaşamda

yapi.com.trBirincilik Ödülü: Sabahattin Özveren

Metropollerin hızlı temposunda paket servise dönüşen yaşamların yitik anları, fotoğraflarla hayat buldu. SOM Gayrimenkul Değerleme, gelenekselleştirmeyi hedeflediği Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ilkini “Kentte Zaman” teması ile gerçekleştirdi. 218 amatör ve profesyonel fotoğrafçının 862 fotoğrafla katıldığı bu yılki yarışmada, yaşamda yakalanamayan anları zamanı durdurarak açığa çıkaran büyülü fotoğraflar, “Kentte Zaman” Sergisi ile bir araya getirildi.

SOM Gayrimenkul Değerleme’nin profesyonel ve amatör tüm fotoğraf sanatçılara açık olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği “Kentte Zaman” temalı fotoğraf yarışması, anlamlı bir sergi açılışı ve ödül töreni ile son buldu. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun (TFSF) desteğinde gerçekleştirilen yarışmadan elde edilen gelir, Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı’na bağışlandı.


Sergi, Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Hastanesi girişinde

İkincilik Ödülü: Mehmet Yasa
Aralarında İzzet Keribar, İlteriş Tezer, Firdevs Sayılan ve Nevzat Çakar gibi önemli fotoğraf sanatçılarının da yer aldığı jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu, birinciliği İstanbul’dan Sabahattin Özveren, ikinciliği İzmir’den Mehmet Yasa ve üçüncülüğü ise İstanbul’dan Halil İbrahim Ünal elde etti. Aydın’dan Fatma Yakan da ‘Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Özel Ödülü’ne layık görüldü.

“Renkli Baskı” dalında gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenler, SOM Gayrimenkul Değerleme tarafından İstanbul Okmeydanı’ndaki Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Hastanesi girişinde düzenlenen “Kentte Zaman” Sergisi’nin açılışında düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular. Ödüller Som Değerleme Genel Müdürü Nazan Özbaydar ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Goldştayn ile Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Kurucu Başkanı Prof. Dr. Gündüz Gedikoğlu tarafından takdim edildi. Prof. Dr. Gedikoğlu, ayrıca katkıları nedeniyle Som Gayrimenkul Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Benjamin Goldştayn ve Finansal Direktörü Soli Goldştayn’a da birer teşekkür plaketi verdi.

Üçüncülük Ödülü: Halil İbrahim Ünal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yarışmada seçilen sekiz eser ayrıca SOM Gayrimenkul Değerleme’nin 2009 yılı takviminde yer alacak.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/kentte-zaman-durdu-fotograflar-konustu_64857.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!