Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Klinker Ulusal Tasarım Yarışması'nın Sonuçları Açıklandı

Türkiye yapı sektörünün öncü kuruluşu Kaleseramik'in lokomotif markaları Çanakkale Seramik & Kalebodur'un her yıl geleneksel olarak düzenlediği Ulusal Tasarım Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

yapi.com.trAltuğ Akbaş

Türkiye yapı sektörünün öncü kuruluşu Kaleseramik'in lokomotif markaları Çanakkale Seramik & Kalebodur'un her yıl geleneksel olarak düzenlediği Ulusal Tasarım Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Bu yıl "klinker; doğa ile barışık mekanların seramiği" temalı" Ulusal Tasarım Yarışması'nın birincisi İTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencisi Efe Gözen oldu. Efe Gözen, Klinker Ulusal Tasarım Yarışması'nın birincisi olarak Kaleseramik'ten 6 bin YTL ve İtalya gezisi ödülünü kazandı.

Beylikdüzü Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen 30. Uluslararası Yapı 2007 Istanbul Fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Klinker Ulusal Tasarım Yarışması ödül töreni, İç ve Dış Mekan olmak üzere iki ayrı kategori yarışmacılarının katılımıyla gerçekleştirildi. Dereceye girenlere ödülleri Kaleseramik Grup Başkan Yardımcısı Hasan Sazcı ve Pazarlama Grup Müdürü Altuğ Akbaş tarafından verildi.

Yarışma ile Türkiye'nin yaratıcı yeteneklerini ortaya çıkarmayı, bu yolla üniversite öğrencilerini desteklemeyi ve teşvik etmeyi amaçladıklarını söyleyen Kaleseramik Pazarlama Grup Müdürü Altuğ Akbaş "Kaleseramik olarak genç yetenekleri yapı sektörüne kazandırarak üretimde olduğu gibi tasarımda da Türkiye'nin dünya ligine çıkmasını hedefliyoruz" dedi.

"Dış Mekan ve Klinker" kategorisi ödülleri


Dış Mekan Klinker 1. proje


15 Ocak 2007 tarihinde başlayan Klinker Ulusal Tasarım Yarışması'na katılmak isteyenler eserlerini 27 Nisan 2007 tarihine kadar Kaleseramik'in Levent/Istanbul'daki genel merkezine gönderdi. Akademik ve Teknik alanda uzmanlıklara sahip olan jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda Klinker Ulusal Tasarım Yarışması'nın "dış mekan ve klinker" kategorisinin birincisi İTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencisi Efe Gözen oldu. Efe Gözen, 6 bin YTL para ödülü ile İtalya gezisi ödülüne layık görüldü.

Dış Mekan kategorisinin ikincisi Marmara Üniversitesi, İç Mimarlık bölümü öğrencisi Ufuk Doğan 4 bin YTL, üçüncü olan Kültür Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencisi Canay Yılmaz da 3 bin YTL para ödülünün sahibi oldular. Dış mekan kategorisinde biner YTL'lik teşvik ödülü kazananlar ise İTÜ Mimarlık ve İç Mimarlık bölümünden Ali Örnek ve Cemal Çobanoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Meltem Kalafat ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi Nesrin Kesgin oldu.

"İç Mekan ve Klinker" kategorisi ödülleri
İç Mekan Klinker 2.si proje
"İç mekan ve Klinker"
kategorisinde birincilik ödülüne layik görülen proje olmadı. 4 bin YTL'lik ikincilik ödülünü Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencisi Emrullah Yedikardeş aldı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık bölümü öğrencisi Ufuk Doğan 3 bin YTL ile üçüncülük ödülünü kazanırken, Marmara Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümü öğrencisi Bayram Cansu, Hacettepe İç Mimarlık öğrencisi Özkan Karataş ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi Fatih Solak biner YTL'lik teşvik ödülü aldılar.


http://www.yapi.com.tr/yarismalar/klinker-ulusal-tasarim-yarismasinin-sonuclari-aciklandi_53810.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!