Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması

Koçtaş ürünlerinin tanıtılması ve Koçtaş ürünleri ile yaratıcı mimari çözümlerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmada, proje teslimi için son tarih 19 Aralık 2013.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması
TESLİM TARİHİ 19 Aralık 2013
DÜZENLEYEN

Koçtaş

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Okul-Öğrenci
WEB ADRESİ

koctaskurumsal.com.tr/yarisma

E-POSTA

koctasyarisma@gmail.com

+ Ajandama Ekle

Koçtaş’ın bu yıl dördüncü kez düzenlediği Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması, “Açık Fikir” İç Mekan Tasarım yarışması olarak yoluna devam ediyor.

Koçtaş’ın, gelecekte mimar, iç mimar ve endüstri tasarımcısı olacak gençlerin üniversite döneminden itibaren kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği ‘Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’ başlıyor.

Yarışmaya Türkiye genelindeki Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümleri’nde lisans eğitimine devam eden tüm öğrenciler bireysel ya da grup olarak katılabilecek. Koçtaş ürünlerinin tanıtılması ve Koçtaş ürünleri ile yaratıcı mimari çözümlerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmada, proje teslimi için son tarih 19 Aralık 2013.

Bu yıl ilk kez endüstri ürünleri tasarımı bölümünde okuyan öğrencilerin de katılabileceği yarışmada, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak mekan tasarımının yanı sıra bu mekana uygun bir ürün tasarımı da gerçekleştirilecek. Yarışmada geçtiğimiz yıllardan farklı olarak birincilik ödülünü kazanan proje önerisi ve tasarlanan kitaplık ürünü Koçtaş tarafından üretilebilecek ve hatta satışa sunulabilecek.

Yarışmada geleceğin mimar ve iç mimarlarından,  uygun gördükleri ölçekteki bir konut içinde “çalışma” işlevini üstlenecek bir mekan tasarımını Koçtaş ürünlerini kullanarak çizmeleri bekleniyor. Bunun yanı sıra yarışmacılardan bu “çalışma” mekanı içinde, farklı kullanım ve düzenleme olanakları sunabilecek bir “kitaplık” sistemi tasarlamaları da talep ediliyor.

Jüri üyelerinin projelerde arayacağı nitelikler arasında ise; iç mekan ve kitaplık elemanının tasarım özgünlüğü, kullanılacak ürünlerin kendi aralarındaki ve mekanla olan uyumları, katalog verilerine uyma ve uygulanabilir olma özellikleri yer alıyor.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında Y. Mimar Erol Evgin, Prof. Dr. Hasan Şener (İTÜ), Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (MSGSÜ), Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Hakan Gürsu (ODTÜ), Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi) ve Mimar Nehir Kunter yer alıyor.

Öğrencilerin yarışma ile ilgili tüm sorularını 22 Ekim 2013 saat 17.00’ye kadar koctasyarisma@gmail.com adresine iletmeleri gerekiyor.

Yarışmada birinci olan tasarımcı, 5000 TL ödül kazanacak ve bunun yanı sıra yine bu yıl ilk defa yapılacak bir uygulamayla yaz döneminde Koçtaş’ta 3 ay staj yapma hakkı elde edecek. İkinciye 3000 TL, üçüncüye ise 2000 TL para ödülü verilecek yarışmada, mansiyon ve teşvik ödülleri de yer alacak.

Yarışmada kullanılacak Koçtaş ürün bilgilerine web sitesinden ve Koçtaş mağazalarından ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/koctas-acik-fikir-ic-mekan-tasarim-yarismasi_113122.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!