Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kodak Fotoğraf Yarışması 2004 Start Aldı

Kodak Fotoğraf Yarışması 2004 start aldı. Kodak Türkiye tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen fotoğraf yarışması, zengin ödülleri ve yeni kateg

Dünyab>Kodak Fotoğraf Yarışması 2004 start aldı. Kodak Türkiye tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen fotoğraf yarışması, zengin ödülleri ve yeni kategorileri ile, fotoğrafa ilgi duyan herkese açık. "Konuşan Fotoğraflar" temasıyla düzenlenen yarışma, amatör, profesyonel, genç ve çocuk olmak üzere 4 dalda yapılacak. Son katılım tarihi 30 Temmuz 2004 tarihi olarak belirlendi.

Kodak Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre, geçen yıl 5.000’e yakın katılımla büyük ilgi gören Kodak Türkiye Fotoğraf Yarışması’nın bu yıl ikincisi düzenleniyor. Son başvuru tarihi 30 Temmuz olan yarışma, "Konuşan Fotoğraflar" temasıyla, katılımcıları, duygu ve düşüncelerini dile getiren fotoğraflar çekerek tüm Türkiye ile paylaşmaya davet ediyor.

Kodak Türkiye Genel Müdürü Emre Sayın, bir fotoğrafın bin söze bedel olduğunu, fotoğrafların evrensel bir dille konuştuğunu ve insanların zihinlerinden geçenleri paylaşmanın en etkili ve kalıcı yolunu sunduğunu söylüyor. Sayın, bu yarışmanın, katılımcılara, anlatmak istedikleri her tür duyguyu fotoğrafların görsel ifade gücüyle aktarma fırsatı vereceğini belirtiyor.

Bu yılki Kodak fotoğraf yarışmasının sponsorları, CardFinans, Cheetos, KVK, Microsoft, Travel Club, Radikal Gazetesi, Fotografevi, Alem FM, Kobi-Efor, Fotoğraf Dergisi, Photo Dijital Dergisi, Dijital Photoline, Newtech Dergisi ve Geniş Açı Dergisi olarak belirlendi.

Nasıl Katılacaksınız?
Yarışmaya katılım, geçen yılki gibi olacak. Fotoğraflar, kısa kenarı 18 cm’den küçük olmamak şartıyla Kodak marka karta basılmış, paspartusuz, çerçevesiz ve herhangi bir zemine yapıştırılmamış olarak gönderilecek. Eserin arka yüzünün sağ alt köşesinde, rumuz, eserin adı ve hangi kategoriye ait olduğu belirtilecek. Eser, katılım formuyla birlikte bir zarfa koyulacak ve zarfın üzerine, “Kodak Türkiye Fotoğraf Yarışması”, altına rumuz, katılımcının adı ve soyadı ile eserin hangi kategori için gönderildiği yazılacak. Başvuru formları, duyuruların asılı olduğu bütün Kodak satış noktalarından ve CardFinans üye kuruluşlarından temin edilebilecek. Online başvuru içinse www.kodak.com.tr adresi kullanılabilecek.

Yeni Kategoriler
Yeni kategorilerin eklendiği Kodak Türkiye Fotoğraf Yarışması 2004’ün Amatör Fotoğrafçılar dalında, renkli, siyah-beyaz ve dijital olmak üzere üç ayrı konuda yarışılacak. Dijital eserler, manipule edilmiş ve edilmemiş fotoğraflar olarak iki ayrı türde değerlendirilecek. Amatör ve profesyonel kategorilere, 18 yaşından büyükler katılabilecekler. Genç Fotoğrafçılar kategorisine 01. 01. 1986 ve 01. 01. 1992 tarihleri arasında, Cheetos Çocuk Fotoğrafçılar kategorisine 01. 01. 1992 tarihinden sonra doğmuş olanlar katılabilecekler. Profesyonel kategoriye eser yollayan katılımcılar ise foto-röportaj dalında, başka bir deyişle aynı konuyu anlatan en az 5 fotoğrafla katılacaklar.

Çarpıcı Ödüller
Kodak fotoğraf yarışmasının sonuçları, Eylül ayında açıklanacak. Ayrıca, finale kalan 60 fotoğraf, Eylül boyunca Fotografevi’nde sergilenecek. Bu yıl da yarışmacılara birbirinden güzel ödüller sunulacak. Buna göre, Amatör Fotoğrafçılar kategorisinde birinci gelene, 2 milyar TL para ödülü, 500 milyon TL değerinde CardFinans para puan ve Microsoft Picture It Photo Standard verilecek. Bu dalda, her biri 500 milyon TL ve Microsoft Basic Optik Mouse ödüllerinden oluşan 3 mansiyon dağıtılacak.

Profesyonel Fotoğrafçılar kategorisinin birincisi, 3 milyar TL para ödülü, 500 milyon TL değerinde CardFinans para puan ve Microsoft Kablosuz Intelli Mouse Explorer Leadher kazanacak. Bu dalda, her biri 750 milyon TL ve Microsoft Kablosuz Optik Mouse Blue ödüllerinden oluşan 3 mansiyon verilecek.

Genç Fotoğrafçılar kategorisinde birincilik ödülü, KVK’dan Sony Ericsson T630 cep telefonu, Microsoft Kablosuz Klavye ve Mouse Seti olarak belirlendi. Bu dalda, her biri Microsoft Multimedya Klavye ve Wheel Mouse Optik Seti, “Rise of Nations” Bilgisayar Oyunu ödüllerinden oluşan 3 mansiyon verilecek.

Cheetos Çocuk Fotoğrafçılar kategorisinde birinciliği kazanan katılımcıya, 1 yıl ücretsiz İnternet bağlantılı ve DVD-ROM'lu bilgisayar hediye edilecek. Bu dalda, Playstation 2 ödülünden oluşan 3 mansiyon verilecek.

Yarışma sponsorlarından Travel Club 2 kişilik Paris seyahati, Fotografevi 1 kişilik Güneydoğu Anadolu fotoğraf turu, Radikal Gazetesi 2 kişilik Prag seyahati ve Fotoğraf Dergisi Kodak EasyShare LS633 dijital fotoğraf makinesi özel ödüllerini dağıtacak.

6 Ayrı Jüri
Kodak fotoğraf yarışmasında her dal için ayrı jüriler görev yapacak. Jüri üyeleri, sanat ve medya dünyasının tanınmış isimlerinden oluşacak. Bu yıl, renkli ve siyah-beyaz, dijital, çocuk, profesyonel kategorileri için 4 ayrı jüri bulunacak. Ayrıca, bir özel jüri ve Radikal Gazetesi özel jürisi olacak.

Yüzde 10 indirim
Yarışmaya katılanlar, 30 Temmuz’a kadar, herhangi bir Kodak Express, Kodak Photoshop, Kodak Proportrait mağazasında ya da yarışma-indirim duyurularının asılı olduğu Kodak satış noktalarında, film ve dia banyo baskıları için % 10 indirim olanağından yararlanabilecekler.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/kodak-fotograf-yarismasi-2004-start-aldi_10636.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!