Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Libeskind'e İsrail Technion Üniversitesi'nden Onur Doktorası

Dünyaca ünlü Amerikalı mimar Daniel Libeskind, İsrail’in en eski üniversitesi Technion tarafından ‘Onur Doktorası’na layık görüldü. Doktora unvanını kabul etmek üzere İsrail’e gidecek olan Libeskind, 2 Temmuz’da gerçekleştirilecek ve üniversitenin Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenecek kabul töreninde, 700’ü aşkın öğrenci, fakülte

yapi.com.tr
Libeskind'e İsrail Technion Üniversitesi'nden Onur Doktorası

Dünyaca ünlü Amerikalı mimar Daniel Libeskind, İsrail’in en eski üniversitesi Technion tarafından ‘Onur Doktorası’na layık görüldü. Doktora unvanını kabul etmek üzere İsrail’e gidecek olan Libeskind, 2 Temmuz’da gerçekleştirilecek ve üniversitenin Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenecek kabul töreninde, 700’ü aşkın öğrenci, fakülte çalışanı ve medya görevlisine ‘Breaking the Ground’ başlıklı bir de sunum yapacak.

Berlin’deki tartışmalı ve çok ses getiren Yahudi Müzesi’nin mimarı Libeskind’e onur doktorası verme kararı, geçtiğimiz ay gerçekleştiriken yıllık valilik toplantısında çıktı. Unvan hakkında yapılan açıklamada, Libeskind’in “uluslararası mimarlığın pratik ve teorisine olan katkıları, önemli tarihi olaylara bir saygı duruşu niteliği taşıyan anıt ve müze mimarlığı ve özellikle de Musevi halkının tarihine adanmış tasarımları”nın etkili olduğu bildirildi.

Polonya’da doğan ve 1965 yılından bu yana Amerikan Vatandaşlığı taşıyan Libeskind, İsrail’de müzik eğitimi gördü ve New York’ta mimarlık eğitimi aldı. Mimarın en ünlü projeleri arasında Berlin Yahudi Müzesi, Kopenhag Yahudi Müzesi, the Michael Lee-Chin Crystal: Toronto Royal Ontario Müzesi ve Seul’deki Hyundai Yönetim Binası mevcut.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/libeskinde-israil-technion-universitesinden-onur-doktorasi_62403.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!