Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Living Steel Uluslararası...

Living Steel Uluslararası Sürdürülebilir Konut Yarışması Sonuçlandı

"8 Milyar İnsanı Barındırabilir misiniz?" başlığıyla düzenlenen Living Steel Uluslararası Sürdürülebilir Konut Yarışması'nın sonuçları, 20 Haziranda Vancouver - Kanada'da düzenlenen UN - Habitat Dünya Şehircilik Forumu III'te açıklandı.

yapi.com.tr/Mesut TUFAN
Living Steel Uluslararası Sürdürülebilir Konut Yarışması Sonuçlandı SymHouse mk1

"8 Milyar İnsanı Barındırabilir misiniz?" başlığıyla düzenlenen Living Steel Uluslararası Sürdürülebilir Konut Yarışması'nın sonuçları, 20 Haziranda Vancouver - Kanada'da düzenlenen UN - Habitat Dünya Şehircilik Forumu III'te açıklandı. Katılımcılar, hazırladıkları projelerle yeni 'sürdürülebilir konut' konseptleri araştırdılar.

Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda Varşova (Polonya) için hazırladıkları Kick Start isimli projeleri ile Hollandalı architectenbureau cepezed b.v. ve Kalküta (Hindistan) için hazırladıkları SymHouse mk1 ile İngiltere'den Piercy Conner's 50'şer bin Euro'luk ödüle değer bulundular.

Jaime Lerner, Glenn Murcutt, Charles Correa, Andrew Orgorzalek, James Berry ve Nicholas de Monchaux'den oluşan jüri adına konuşan jüri başkanı Glen Murcutt, çok etkileyici bir yarışma olduğunu, yarışmanın sürdürülebilirlik ve yerleşim bölgelerinin kalitesi hakkındaki güncel global tartışmalara önemli bir katkı yapmasını beklediklerini söyledi. Glen Murcutt, özellikle kazanan projelerin, çeliğin hafif, esnek, ferah ve rafine mekanlar yaratabilme potansiyelini göstermesi bakımından da önemli olduğu görüşünde.

Living Steel Steering Group başkanı Carl Perry de, kazanan projelerin oybirliği ile seçilmesinden hoşnut.

Kick Start

Living Steel Uluslararası Sürdürülebilir Konut Yarışması için 10'u Varşova ve 8'i Kalküta için olmak üzere 18 mimarlık bürosuna teklif götürüldü. Kazanan iki büro, 50'şer bin Euro'luk para ödülünü alırken, diğer katılımcılara da 10'ar bin Euro verilecek. Kazanan projelerin yapımına ise, 2007 yılında başlanacak.

Yarışmanın anonsu, İstanbul'da 22. Uluslararası Dünya Mimarlık Kongresi'nde yapılmıştı. Biri Hindistan'da diğeri ise Polonya'da bulunan iki arazi için sürdürülebilir ekonomik, sosyal ve çevresel ilkeler üzerine kurulu konut tasarımı elde etmeyi hedefleyen yarışmada, çeliğin bu alanda getirdiği değer ve performansın da sergilenmesi bekleniyordu.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/living-steel-uluslararasi-surdurulebilir-konut-yarismasi-sonuclandi_46909.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!