Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Maketime: Kentsel Mobilya Üzerine Uluslararası Öğrenci Yarışması

Sırbistan'ın en büyük ikinci üniversitesi olarak gösterilen Novi Sad Üniversitesi Mimarlık ve Kentsel Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen "Maketime: Kentsel Mobilya Üzerine Uluslararası Öğrenci Yarışması", dünyanın dört bir yanından mimarlık öğrencilerini "zaman" fenomenini kavramsal olarak yeni ve farklı bir perspektif üzerinden okumaya ve

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 1 Mart 2010
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 24 Nisan 2010
+ Ajandama Ekle

ırbistan’ın en büyük ikinci üniversitesi olarak gösterilen Novi Sad Üniversitesi Mimarlık ve Kentsel Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen “Maketime: Kentsel Mobilya Üzerine Uluslararası Öğrenci Yarışması”, dünyanın dört bir yanından mimarlık öğrencilerini “zaman” fenomenini kavramsal olarak yeni ve farklı bir perspektif üzerinden okumaya ve çıkarımlarını, kentsel mobilya olarak somutlaştırarak tasarlamaya çağırıyor.

Bir final ürününe dönüştürülebilecek özgün konseptlerin beklendiği yarışmada hedef, tasarım süreci boyunca tutarlılık izleyerek belli bir malzeme ve oran bilgisi üzerinden konseptte ve detayda incelikli projelerin üretilmesi olarak açıklanıyor. Tasarlanacak olan kentsel mobilyaların kendi çevresinin korunmasına hizmet edecek özellikler taşınması beklenen yarışma, çoklu aşamalar halinde kurgulanıyor.

İlk başvuruların ardından seçici kurulun değerlendirmesi ile beş finalistin belirleneceği süreç, finalistlerin projelerini hayata geçirecekleri bir atölye çalışması ile devam edecek. Dört günlük çalışmanın ardından kamuya açık bir parkta sergilenecek olan tasarımlar arasından en iyi üretim ve tasarımı sunan çözümler ise ödüllendirilecek.

İngilizce katılıma açık olan “Maketime: Kentsel Mobilya Üzerine Uluslararası Öğrenci Yarışması”na lisans ve yüksek lisans öğrencileri, bireysel olarak ya da ekipler halinde katılabiliyor. Ancak ekip olarak katılan gruplarda en az bir mimarlık öğrencisinin bulunması gerekiyor ve en fazla üç kişiden oluşan gruplara izin veriliyor. Öte yandan üretim süreci göz önüne alınarak ekip çalışması teşvik ediliyor.

Yarışmanın kategorileri şöyle sıralanıyor:
Doğal, yapay, işlemden geçmemiş/ham, şeffaf, çoklu, sürekli, katı, esnek.

“Manual Forgotten Arts Museum” (M.F.A.M.) tarafından desteklenen ve kurumun ev sahipliği yapacağı yarışmanın atölye ve sergi aşamaları, mimarlık ve kentsel tasarım profesyonellerinin danışmanlığında gerçekleştirilecek. Aynı zamanda Novi Sad Üniversitesi öğrenci topluluğu RestArt da yarışma süresince gözetmen olarak katkıda bulunacak.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi: 01.03.2010, 24:00
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 05.03.-08.03.2010
Finalistlerin Duyurulması: 09.03.2010
İşlerin Sergilenmesi: 12.03.-26.03.2010
Atölye Tarihi: 21.04.-24.04.2010
Sonuçların Açıklanması: 24.04.2010

Toplamda bin Euro’luk para ödülünün verileceği, nakit ödülün kaç proje arasında ve nasıl paylaştırılacağı ise jürinin kararına bırakılan yarışmada, sonuç üründe “zaman” kavramının ele alınışı, sürdürülebilirlik, özgünlük ve tasarımsal kalite ile üretime yansıyan detaylarda zenginlik göz önüne alınacak.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/maketime-kentsel-mobilya-uzerine-uluslararasi-ogrenci-yarismasi_76040.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!