Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

"Burası Bursa"

Marmara Belediyeler Birliği 'Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması'

Marmara Belediyeler Birliği tarafından geleneksel hale getirilen Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması’nın kayıtları başladı. 234 üye belediyesi bulunan Marmara Belediyeler Birliği’nin üye belediyelerine yönelik olarak 5. kez düzenlediği yarışmaya, geçen yıl 404 proje katılmış, 39 proje ödüle layık görülmüştü.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Marmara Belediyeler Birliği 'Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması' Marmara Belediyeler Birliği 'Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması'
SON BAŞVURU TARİHİ 6 Nisan 2012
+ Ajandama Ekle

Marmara Belediyeler Birliği tarafından geleneksel hale getirilen Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması ’nın kayıtları başladı. 234 üye belediyesi bulunan Marmara Belediyeler Birliği’nin üye belediyelerine yönelik olarak 5. kez düzenlediği yarışmaya, geçen yıl 404 proje katılmış, 39 proje ödüle layık görülmüştü.

6 ayrı kategori

Belediyelerin, başarılı projeleriyle yarıştığı organizasyon, 'Kurumsal Gelişim Projeleri', 'Çevre ve Altyapı Projeleri', 'Sosyo-ekonomik ve Kültürel Projeler', 'Yapı İşleri, Mimarî Projeler ve Ulaşım Hizmetleri', 'AB ve Uluslararası İlişkiler' ve de 'Basın Yayın Tanıtım' çalışmaları olmak üzere altı ayrı kategoride düzenleniyor. Proje yarışmasının Bilim Kurulu Başkanlığını Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu yapıyor. Yarışmaya, Marmara Bölgesi’ndeki bütün büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve belediyelere bağlı kuruluşlar ile iştirakleri katılıyor.

Yarışmayla ilgili açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Belediyecilikte özgün projelerin desteklenmesi ve yapılan çalışmaların tüm belediyelere örnek olacak şekilde tanıtılarak yaygınlaştırılması amacıyla, yarışmaya büyük önem veriyoruz. Türkiye’nin yerel yönetimler alanında en seçkin ve konusunda uzman akademisyenlerinden oluşan bilim kurulumuzun tercihleriyle sonuçları belirlenen yarışmamız, bu özelliğiyle Türkiye’nin en saygın yerel yönetimler ödülü olarak kabul ediliyor. Bu yıl beşinci kez düzenlenecek olan yarışmamızın sonuçlarını, Haziran ayında Taksim’de gerçekleştirilecek ödül töreni ile kamuoyuna açıklayacağız” diye konuştu.

Başvuru şartları

Yarışma, Marmara Belediyeler Birliği'ne üye bütün belediyelere, bağlı kuruluşlarına ve iştiraklerine (şirketlerine) açık. Her belediye, her bir kategoride en fazla 2’şer proje ile yarışmaya katılabiliyor. Aynı haktan, bağlı kuruluşlar ve iştirakler de ayrı ayrı yararlanabiliyorlar. Katılım formunda yer alan bilgilerin, katılım formundaki sıralamaya uygun olarak sesli ve görüntülü bir şekilde hazırlanması, CD veya DVD’nin içinde, her bir proje için 10’ar nüsha halinde MBB’ye teslim edilmesi gerekiyor. 2012 yılında başlatılan projeler kabul edilmeyecektir. Geçmiş yıllarda gerçekleştirilen Örnek Belediyecilik Proje Yarışmalarında ödül alan projeler tekrardan yarışmaya katılamıyorlar. Önceki yıllardaki yarışmalara katılıp da dereceye girememiş olan projeler ise yarışmaya tekrar başvurabiliyor.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/marmara-belediyeler-birligi-ornek-belediyecilik-projeleri-yarismasi_90717.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!