Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Memet Fuat Ödülleri Sahiplerini Buldu

19 Aralık 2002 tarihinde yitirdiğimiz Memet Fuat'ın anısına düzenlenen “Memet Fuat Eleştiri/İnceleme, Deneme, Yayıncılık Ödülleri”nin dördüncüsü, sahiplerini buldu.

yapi.com.trMüge Gürsoy Sökmen (Metis Yayınları),
Mahmut Temizyürek, Reyhan Tutumlu, Sait Maden
(Çekirdek Yayınları), Güven Cantürk (YEM Yayınları)

19 Aralık 2002 tarihinde yitirdiğimiz Memet Fuat'ın anısına düzenlenen “Memet Fuat Eleştiri/İnceleme, Deneme, Yayıncılık Ödülleri”nin dördüncüsü, sahiplerini buldu.

Cevat Çapan, Eray Canberk, Konur Ertop, Nurdan Gürbilek, Uğur Kökden, Hasan Kuruyazıcı ve Mustafa Öneş’ten oluşan Seçici Kurul’un değerlendirmesi sonucunda; Eleştiri/İnceleme ödülünü Reyhan Tutumlu, “Vüs’at O. Bener’in Yapıtlarına Anlatıbilimsel Bir Yaklaşım” adlı doktora tezi çalışmasıyla; deneme ödülünü ise, “Boşluktan Doğan” adlı kitabıyla Mahmut Temizyürek kazandı. Yayıncılık Ödülü’ne 3 yayınevi değer görüldü: Çekirdek Yayınlar, Yem Yayınları ve Metis Yayınları.

“Memet Fuat Ödülleri”, bu yıl Memet Fuat’ın 82. yaşgünü olan 16 Şubat 2008 Cumartesi günü İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşti. Genco Erkal’ın “Nazım Hikmet’ten Şiirler” dinletisiyle başlayan tören, Memet Fuat’ın spor yaşamını konu alan bir belgesel filmle devam etti. Ülkü Tamer, Cem Topçuoğlu, Kenan Bengü, Şenol Sarışın, Özalp Birol ve Dünya Baltacıoğlu’nun katıldığı ve Memet Fuat'ın spor adamı kimliğiyle anıldığı panelin ardından Hasan Anamur’un “Memet Fuat Konuşması” ile ödül törenine geçildi.

Mimarlık, şehircilik, kültürel miras, fotoğraf, sanat, yapı malzemeleri, endüstri tasarımı konu başlıkları altında bugün sayısı 150’ye yaklaşan ansiklopedi, sözlük, kitap, dergi ve katalog gibi ürünleriyle profesyoneller için olduğu kadar bu konulara ilgi duyan bütün okurlar için ayrıcalıklı bir yayınevi olan YEM Yayın, Doğan Kuban’ın “Osmanlı Mimarisi” adlı yapıtıyla, bir uzmanlık alanında gösterdiği titiz ve ödünsüz yayıncılık ilkelerinden ötürü ödül almaya hak kazandı.


http://www.yapi.com.tr/yarismalar/memet-fuat-odulleri-sahiplerini-buldu_59597.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!