Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Merhaba - Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2024

İzmir kenti mimarlık okulları arasında en iyi bitirme projesini seçmek, yeni/genç mimarları teşvik etmek ve özendirici bir ortam oluşturmak amacıyla İzmir SMD tarafından düzenlenen "Merhaba" yarışmasının son başvuru tarihi 22 Temmuz.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Merhaba - Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2024 Merhaba - Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2024
SON BAŞVURU TARİHİ 22 Temmuz 2024
DÜZENLEYEN

İzmir Serbest Mimarlar Derneği

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Okul-Öğrenci
WEB ADRESİ

www.izmir-smd.org.tr

E-POSTA

izmirsmd@gmail.com

+ Ajandama Ekle

AMAÇ
“İZMİR SMD ÖĞRENCİ BİTİRME PROJESİ ÖDÜLLERİ”, İzmir Serbest Mimarlar Derneği tarafından 2017 yılından bu yana İzmir kenti mimarlık okulları arasında en iyi bitirme projelerini seçmek, yeni / genç mimarları teşvik etmek ve özendirici bir ortam oluşturmak amacıyla düzenlenmektedir.

BİÇİM VE TÜRÜ
“İZMİR SMD ÖĞRENCİ BİTİRME PROJESİ ÖDÜLLERİ”, mimarlık alanında İzmir kenti mimarlık okullarında eğitim görmüş lisans öğrencilerine açık ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş, mimarlık öğrencileri bitirme projesi yarışmasıdır.

KATILIM ŞEKLİ
Ödül programına, mimarlık lisans eğitimini İzmir’deki mimarlık okullarında sürdürmüş öğrenciler, güz ve bahar yarıyıllarına ait bitirme projeleri ile katılabilir. Yarışmanın dili Türkçe’dir. Yarışma başvuruları web sitesi üzerinden tek aşamalı ve online olarak, herhangi bir ön kayıt yapılmaksızın alınmaktadır. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Projeler A1 formatında dikey kullanılmış 2 pafta halinde dijital olarak teslim edilir. Sergilenmeye değer görülen ve ödül alan projeler İzmir SMD tarafından panolara basılarak ödül töreninde sergilenir. Ödül alan projeler İzmir SMD'nin basılı ve/veya online tüm yayın ortamlarında yayımlanır. Programa katılan tüm projeler İzmir SMD'nin web sitesinde arşivlenir.

YARIŞMACILARDAN İSTENENLER
Yarışmaya gönderilecek başvurular 2023-2024 öğretim yılı bitirme projelerine ait olmalıdır.

Başvuru Formu eksiksiz bir biçimde doldurulmalı, proje yürütücüsü tarafından onaylanmalıdır.
Mezuniyet Belgesi veya proje başarı notunun yazılı olduğu transkript
Proje Dikey kullanılmış 2 adet A1 pafta (3507,9 x 4960,6 piksel boyutlarında / jpg veya pdf formatında)

Dijital paftaların dosya isimleri, örnekteki gibi 5 rakamdan oluşan bir rumuz ile katılım yılını ve pafta sırasını gösterir sayıdan oluşmalıdır. (Örnek: RUMUZ _ YIL _ PAFTA SIRA NO (18579 _ 2022 _ 01 ve 18579 _ 2022 _ 02)

Rumuz 5 rakamdan oluşmalı ve rumuzda kullanılan rakamlar tekrarlanmamalı, sıralı olmamalıdır.

Paftalardaki tüm yazılar Türkçe olmalıdır.

Teslim edilen dijital paftaların üzerinde, proje sahiplerinin kimliğini belli eden (okul adı, isim, soyisim, dersin kodu, vb.) herhangi bir işaret, yazı, sembol kullanılmayacak; paftalar üzerinde rumuz kesinlikle yer almayacaktır.

Başvurular, üzerinde rumuzun yazılı olduğu sıkıştırılmış (*.zip / *.rar) bir klasör içinde wetransfer ile izmirsmd@gmail.com adresine gönderilecektir.

TAKVİM
“MERHABA - İZMİR SMD ÖĞRENCİ BİTİRME PROJESİ ÖDÜLLERİ” her yıl düzenlenir. Yarışma İzmir’deki mimarlık okullarında eğitim öğretimin sona ermesi ile birlikte ilan edilir. Duyuru, İzmir SMD web sayfasından yapılır. Başvuru formuna İzmir SMD web sayfasından ve ilgili okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıkları’ndan erişilebilir.

SON BAŞVURU TARİHİ: 22.07.2024 saat: 23.59
SEÇİCİ KURUL DEĞERLENDİRMESİ: 26.07.2024- 27.07.2024

SEÇİCİ KURUL (İsimler soyadına göre alfabetik olarak sıralanmıştır.)
Seçici Kurul, dokuz asil ve iki yedek üyeden oluşur. TSMD, İstanbul SMD, İzmir SMD, Bursa SMD, Akdeniz SMD ve Muğla SMD Yönetim Kurulu Başkanları, Seçici Kurul’un doğal asil üyeleridir, bir asil üye ödüllendirme döneminde İzmir’deki üniversitelerde görev almamış akademisyenler arasından seçilir, iki asil üye de İzmir SMD üyeleri arasından seçilir. Yedek üyeler ve raportör ve/veya raportörler İzmir Serbest Mimarlar Derneği tarafından belirlenir.

Asil Üyeler: Meral Oğuz Bol- Muğla SMD, Ali Olgu Ceylan- Akdeniz SMD, Ali Hızıroğlu- İstanbul SMD, Gözde Susam İnanç- İzmir SMD, Ali Osman Öztürk- Türk SMD, Prof. Dr. Nurbin Paker- İTÜ, Can Şimşek- Bursa SMD, Dürrin Ulema- İzmir SMD, Noyan Umur Vural – İzmirSMD

Yedek Üyeler: Mustafa Gökhan Çelikağ (İzmir SMD), Pınar Devrim Önemli (İzmirSMD)

Raportörler: Yağmur Kaya, Mimar

ÖDÜLLER

3 Eşdeğer Ödül: 30 000 TL

7 Sergileme Ödülü

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/merhaba---ogrenci-bitirme-projesi-odulleri-2024_205290.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!