Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mimar Kemalettin Kitaplarına 2010 Yunus Nadi Ödülü

2010 Yunus Nadi 'Sosyal Bilimler Araştırması' Ödülü, Mimarlar Odası Anma Programı kapsamında hazırlanan Mimar Kemalettin kitaplarına verildi. 2006-2008 yılları arasındaki kapsamlı araştırma sonucunda hazırlanan ve Mimarlar Odası ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaklığında yayımlanan üç ciltten oluşan kitap serisinin editör ve yazarları Yıldırım

yapi.com.tr
Mimar Kemalettin Kitaplarına 2010 Yunus Nadi Ödülü

2010 Yunus Nadi 'Sosyal Bilimler Araştırması' Ödülü, Mimarlar Odası Anma Programı kapsamında hazırlanan Mimar Kemalettin kitaplarına verildi. 2006-2008 yılları arasındaki kapsamlı araştırma sonucunda hazırlanan ve Mimarlar Odası ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaklığında yayımlanan üç ciltten oluşan kitap serisinin editör ve yazarları Yıldırım Yavuz, Ali Cengizkan ile Afife Batur, ödüllerini 7 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilen tören ile aldılar.

Cumhuriyet Gazetesi’nin kurucusu Yunus Nadi adına 1946 yılından beri verilen ödülün, Anma Programı kapsamındaki üretime ve bunun cisimleşmiş ürünlerine verilmesi, Mimarlar Odası’nın bu özgün yoğun ve nitelikli çalışmasını takdir etmenin ve sürdürülebilir kılmanın bir işareti olarak yorumlandı.Mimar Kemalettin üzerine hazırlanmış ve Haziran 2009’da görücüye çıkmış olan kitaplardan Yıldırım Yavuz imzasını taşıyan ilki, “İmparatorluktan Cumhuriyete Mimar Kemalettin: 1870–1927” başlığını taşıyor. Diğer metinler ise Ali Cengizkan editörlüğündeki “Mimar Kemalettin Ve Çağı: Mimarlık / Toplumsal Yaşam / Politika” ile Afife Batur editörlüğündeki “Mimar Kemaleddin Proje Kataloğu”.

Fikir, sanat, bilim ve kültürdeki çabaları desteklemeyi amaçlayan Yunus Nadi Ödülleri, Edebiyat Dalı’nda öykü, roman ve şiir; Görsel Sanatlar Dalı’nda karikatür ve fotoğraf; Bilimsel Araştırma Dalı’nda Sosyal Bilimler Araştırması olarak sürüyor. Bu dalın Seçici Kurulu, Erdal Atabek, Rona Aybay, Alev Coşkun, Emre Kongar, İoanna Kuçuradi ve Ahmet Mumcu’dan oluşuyordu.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/mimar-kemalettin-kitaplarina-2010-yunus-nadi-odulu-_79229.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!