Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Ödül Tasarımı Yarışması

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, her yıl 30, 40 ve 50 yıllık üyelerine plaket vermektedir. Bu yıl bu gruba 60 yıllık üyeler (3 kişi) de eklenmiştir

TMMOB Mimarlar Odası Ankara ŞubesiMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, her yıl 30, 40 ve 50 yıllık üyelerine plaket vermektedir. Bu yıl bu gruba 60 yıllık üyeler (3 kişi) de eklenmiştir.

Bu yıldan itibaren plaket yerine tasarlanmış, üzerinde düşünülmüş ve verilme nedeni sorgulanmış bir şeyler sunmak amaçlanmıştır. Bu nedenle TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu bir yarışma düzenleme kararı almıştır. Konuyla ilgili yapılacak hazırlık için bir çalışma grubu oluşturulmuş ve bu grup, katılım/ yöntem ile ilgili detaylar tariflemiştir.

ŞARTNAME
"DİLEK"


· Bu bir yarışma değil "ortak katılım"dır. Mimarlık ve Endüstriyel Tasarımcı eğitim sürecinde olan ve süreci tamamlamış olan üyelerin, ileriki yıllarını da betimleyecek simgeleri, kendilerinin belirleyeceği bir katılım dileğidir.

· Katılım sadece Mimarlar Odası üyelerine değil, herkese açıktır.

· Katılımın amacı bir nesne elde etmekten çok 30-40-50-60 yıldır Mimarlar Odası üyesi olan kimselere"ne" verilebileceğini bulmaktır. Üyelere verilecek her "ne" ise onun tasarımı için düzenlenen bir katılım dileğidir.

· "Katılım" iki aşamalı olacaktır.

· Birinci aşamada önerileri değerlendirecek olan kişiler, bir seçici kurul değil bir raportör grubudur. Bu grup, estetisyen ve tasarım kuramcılarından oluşacaktır. Raportör grupta yer alacak kişilerin isimleri, katılımcıların etki altında kalmamaları için değerlendirme sonuna kadar açıklanmayacaktır.

· Birinci aşama için, teknik veri olarak sunum serbesttir. Malzemelerin pahalı olabileceği düşüncesi ile ilk aşamada birebir model "ne" istenmemektedir.

· Birinci aşamanın sonunda raportör grup, 10 ila 20 arası öneriyi değerlendirmeye sunacaktır. Raportör grup böylelikle görevini tamamlamış olacaktır.

· Değerlendirmeye alınan "ne" leri tasarlayan kişiler için mali destek sağlanacak, tasarladıkları "ne" lerin birebir uygulamasını yapmaları istenecektir.

· Değerlendirmeye alınan önerileri getirenler, ikinci aşamada biraraya gelecek, ödül alacak "ne"/ "ne"leri kendileri belirleyeceklerdir.

· Kanıksanmış yarışma formatlarının aksine soru/cevap, rumuz, kimlik zarfı, sunum tekniği, program, gibi belirleyici hükümler geçersizdir. Açık ad ve adres sunum levhasının arkasına yazılacaktır.

· "Katılım" için öngörülen para ödülü 5.000.000.000 TL'dir. Bu miktar, ödül alan "ne"leri tasarlayan kişiler arasında paylaştırılacaktır.

· "Ne" tasarımları, en geç 15 Kasım 2002 tarihine kadar TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi'ne teslim edilecektir. (Konur Sok. 4/3 KIZILAY - ANKARA 0312 417 86 65 info@mimarlarodasiankara.org.tr )

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/mimarlar-odasi-ankara-subesi-odul-tasarimi-yarismasi_2030.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!