Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mimarlık ve Çocuk Resim Yarışması-II: “Kent ve Su”

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Şener Özler Mimarlık ve Çocuk Resim Yarılmasının teması “Kent ve Su” olarak belirlendi. Yarışmaya ilköğretim okulu öğrencileri en çok iki adet resimle katılabilirler.

Mimarlar Odası
5

Yarışma Duyuruları

Mimarlık ve Çocuk Resim Yarışması-II: “Kent ve Su” Mimarlık ve Çocuk Resim Yarışması-II: “Kent ve Su”
SON BAŞVURU TARİHİ 11 Nisan 2008
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 25 Nisan 2008
+ Ajandama Ekle

Su yaşamın kaynağıdır. İnsanlığın gelişiminin tüm evrelerinde su önemli rol oynamıştır. İnsan ilk yerleşimlerini, ilk kentlerini su kıyılarında kurmuştur. Kentlerin kurulmasıyla birlikte insanlık tarihinde devrimsel bir dönüşüm yaşanmıştır. İnsan suyu doğru kullandığı oranda gelişmiş ve zenginleşmiş, diğer kentlere üstünlük kurmuştur. Günümüzde ise doğal kaynaklarımızın hızla tüketildiği, suyun kısa vadeli kazançlar uğruna hor kullanıldığı, çarpık yapılaşma ile hızla kirletildiği görülmektedir. Hesapsız sanayileşme sonucunda ortaya çıkan küresel ısınmanın yarattığı iklimsel dönüşüm, su kaynaklarının daha da azalması sonucunu doğurmuştur.
İnsanlığın geleceğini tehdit eden küresel ısınmaya, hızla kuruyan su kaynaklarına ve uygarlığın doğduğu yer olan kentlerdeki çarpık yapılaşmaya insanlığın dikkatini çekmeye ne dersiniz?”

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Şener Özler Mimarlık ve Çocuk Resim Yarılmasının teması “Kent ve Su” olarak belirlendi. Yarışmaya ilköğretim okulu öğrencileri en çok iki adet resimle katılabilirler. Katılan ürünler, daha önce ödül almamış olmalıdır. Katılım iki kategoride yapılacaktır.
1. İlköğretim Okulu beşinci sınıfları da içeren birinci kategori
2. İlköğretim Okulu altı, yedi ve sekizinci sınıfları içeren ikinci kategori

Seçim/Ödül:
Her bir kategoride 25 resim seçilecek; bu eser sahiplerine resim araç-gereçleri armağan edilecektir. Bu 50 resim dışında, sergilemeye değer görülen başka resimler de seçilebilir. Yarışma katılımcısı tüm öğrencilere özel anı belgesi verilecektir.
Jüri Oda'nın da onayını alarak ödül ve sergilemeye değer resim sayısını yeniden değerlendirebilir.

Boyut ve Teknik:

Resimlerin boyama tekniği serbesttir. Kullanılacak resim kâğıdının kısa kenarı 30 cm., uzun kenarı 50 cm. olmalıdır.
Resimlerin kenarlarında 5 cm çerçeve kalacak şekilde kartonlara (paspartu) yapıştırılmalıdır.

Teslim:

Resimlerin son teslim günü 11 Nisan 2008 Cuma günü saat: 17.00'dir. Resimler, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası, Beşiktaş 34349 İstanbul adresine elden teslim edilebileceği gibi, iadeli taahhütlü posta ya da kargo ile gönderilebilir. Okullar adına toplu olarak teslim yapılabilecektir. Posta ya da kargo gönderimlerinde gecikme ihtimaline karşı (212) 227 69 11'e telefonla, (212) 236 85 28'e faksla ya da yarisma@mimarist.org adresine e-posta ile önceden bilgi verilebilir. Resimlerin arkasına, katılan öğrencinin adı, soyadı, okulu, sınıfı ile resmin adı ve tekniği yazılmalıdır.

Seçici Kurul:

Deniz İncedayı Mimar (MSGSÜ Mimarlık Fakültesi - TMMOB Mimarlar Odası)
Gökhan Deniz Ressam, Sanat Eğitmeni (Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği)
Aslı İçözü Oyuncu, Çocuk-Yetişkin Eğitmeni (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları)
Ayşen Ciravoğlu Mimar (YTÜ Mimarlık Fakültesi)
Mahmut Durmuş Mimar

Değerlendirme/Sergileme/Telif:

Seçici kurulun değerlendirme toplantısı 17 Nisan 2008 Perşembe günü başlayacaktır. Sonuçlar, 25 Nisan 2008 Cuma Günü saat 14.00'te, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası Beşiktaş 34349 İstanbul adresinde sergileme ve ödül töreni ile birlikte açıklanacaktır. Sergi bir ay boyunca açık kalacaktır. Ödül alan 50 resim ile sergilenmek üzere seçilmiş bulunan resimler bütün haklarıyla Mimarlar Odası'na verilmiş sayılırlar. Mimarlar Odası bu resimleri ve/veya kopyalarını yayınlarında ve açacağı sergilerde kullanma hakkına sahiptir.

Geri Alma:
Ödül alan 50 resim ile sergilemeye değer görülenlerin dışında kalan resimler, 2 Haziran 2008'den itibaren haziran ayı sonuna kadar teslim edildikleri adresten alınabilir. Bu sürede alınmayan resimlerden Odamız sorumlu olmayacaktır.

Yarışmaya katılan tüm öğrenciler ve velileri bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Bilgi İçin:

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası Beşiktaş 34349 İstanbul
www.mimarist.org

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/mimarlik-ve-cocuk-resim-yarismasi-ii-kent-ve-su_58822.html

Read Comment Section
5 Yorum Yorum Yaz
  • adapazarı da sergilenecek YANITLA
  • Ben yarışmaya resmimi gönderdim ve hala sonuçları bekliyoruz. Sonuçların 25 Nisan'da açıklanacağı söylendi ama henüz bi açıklama okula gelmedi. Lütfen haber verilmeyecekse sonuçları internette açıklatın!!! ezgikayaturan@hotmail.com YANITLA
  • kent ve su resim yarışmasının sonucu ne zaman açıklanacak? internete verilecek mi? abalioglu_@hotmail.com YANITLA
  • sonuçlar iliniz dışından katılanlara bildirilmeli değil mi? cevaplarsanız seviniriz YANITLA
  • ben bir görsel sanatlar öğretmeniyim. sadece afişinize dayanarak resim gönderdik. paspartu olayından haberdar değildik. resmimiz iptal mi olacak. denizli YANITLA
5 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!