Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

‘Mimarlık ve Su’ Fotoğraf Yarışması

‘Mimarlık ve Su’ Fotoğraf Yarışması

yapi.com.tr
‘Mimarlık ve Su’ Fotoğraf Yarışması

br/> TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nce “Mimarlık ve Su’’ konulu fotoğraf yarışması düzenlendi. Yapılan yazılı açıklamada, 3 tarafı denizlerle kaplı olan Türkiye’de ve 2 yakası Boğaz ile komşu bulunan İstanbul’da suya uzun yıllardır sırtların çevrildiği kaydedildi.

Bugün ise tam anlamıyla ciddi bir tahribat süreciyle karşı karşıya bulunulduğu savunulan açıklamada, “Bu nedenle su içinde, kenarında, su boyunda biçimlenen su öğelerini, doğaya aykırı düşmeden, mimari bir eleman olarak hayatımızın bir parçası haline getiren mekan kültürüne bir kez daha fotoğrafik bir gözle bakmanın, suyun ve su öğelerinin değerini bir kez daha anımsamanın tam zamanıdır.’’ denildi. Yarışma koşulları şöyle:Katılım: Yarışmaya, en çok 6 adet olmak üzere; 5x5 cm. camlı çerçeveye konulmuş “35 mm renkli saydam” veya, uzun kenarı 40 cm. olacak şekilde 300 dpi çözünürlükte tiff ya da jpeg formatında dijital fotoğraf ile Şube Yönetim Kurulu, Seçici Kurul ve Ajanda Yayın Kurulu dışında herkes katılabilir. Daha önce ödül almış ve yayımlanmış fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Katılımcılar yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

Kimlik: Fotoğraf çerçevesinin doğru bakış yönünde sol alt köşesinin renkli bir nokta ile işaretlenmesi ve arka yüzüne katılımcının 6 rakamdan oluşan rumuzunun ve fotoğraf numarasının yazılması gerekmektedir. Katılım formunda katılımcının açık kimliği ve iletişim bilgilerinin yanı sıra her fotoğraf için yer, tarih ve konunun kısa bir açıklaması mutlaka yer almalıdır. Katılım formu doldurulduktan sonra bir zarfa konarak zarfın üzerine sadece rumuz yazılmalıdır.

Fotoğrafların Gönderilmesi: Fotoğrafların ve katılım formunun bulunduğu zarf, postada zarar görmeyecek şekilde paketlenerek başvuru adresine gönderilebileceği gibi elden de teslim edilebilir. Postadaki olası gecikme, hasar ve kayıplardan Mimarlar Odası sorumlu tutulamaz.

Yarışma Takvimi:
Duyuru: 12/08/2005 / Son Katılma Tarihi: 20 Ekim 2005 / Seçici Kurul Değerlendirmesi: 30 Ekim 2005 / Sonuçların Açıklanması: 7 Kasım 2005 / Ödül Töreni ve Sergi Açılışı: 19 Aralık 2005 / Fotoğrafların İadesi: 27 Şubat 2006

Seçmeler: Ajanda Yayın Kurulu’nun yarışmaya katılan fotoğraflar arasından yapacağı ön elemenin (temaya uygunluk ve Türkiye ile sınırlı) ardından Sıtkı Kösemen, Mehmet Bayhan, Hilmi Etikan, Aras Neftçi, İlteriş Tezer’den oluşan Seçici Kurul tarafından 54 adet fotoğraf 2006 ajandası için seçilecektir.

Telif: Ajanda için seçilen 54 adet fotoğraf, ajanda dışında çeşitli yöntemlerle çoğaltılmış olarak yarışma sergisinde ve sergi duyurularında, ayrıca Mimarlar Odası’nın öngöreceği diğer etkinliklerde de isim belirtilerek kullanılabilecektir.

Ödüller: Kapakta ve Ajandada kullanılacak bütün fotoğraflar için 150 YTL. ödülün yanı sıra tüm katılımcılara “Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kültürel Katkı Belgesi” verilecektir.

Fotoğrafların İadesi: Ajanda için seçilecek 54 adetin dışındaki fotoğraflar, ajanda yapımından sonra ödemeli kargo ile iade edilecektir. Postadaki aksaklık, hasar ve kayıplardan Mimarlar Odası sorumlu tutulamaz. Ayrıca, gönderildiği adreste teslim alınmadığı için geri dönen fotoğrafların, iki ay sonra iadesinden sorumlu olunmayacaktır.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgi ve katılım formu için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/mimarlik-ve-su-fotograf-yarismasi_32218.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!