Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

MOSDER, 'Tasarım'ı Ödüllendirdi

MOSDER tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ödül töreni Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirildi. 'Yatak odası', 'yemek odası', 'salon takımı', 'genç odası', 'kanepe', 'hizmet ve servis elemanı' ile bu yıl ilk kez profesyonellerin katılımına açık olan 'engelliler için ev mobilyası' kategorilerinden

yapi.com.tr
MOSDER, 'Tasarım'ı Ödüllendirdi

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ödül töreni Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirildi. 'Yatak odası', 'yemek odası', 'salon takımı', 'genç odası', 'kanepe', 'hizmet ve servis elemanı' ile bu yıl ilk kez profesyonellerin katılımına açık olan 'engelliler için ev mobilyası' kategorilerinden oluşan yarışma, sektörde tasarım olgusunun gelişmesini ve yaygınlaşmasını hedefliyor.

Doğa Rutkay'ın sunuculuğunu yaptığı gecenin açılış konuşmasını yapan MOSDER Başkanı Nazif Türkoğlu, mobilya sektörünün 7.5 milyar dolarlık iş hacmine sahip bir sektör olduğunu belirterek, bu hacmin yüzde 40'ının da MOSDER üyeleri tarafından gerçekleştirildiğini, yine ihracatın da yüzde 40'ının MOSDER üyeleri tarafından yapıldığını söyledi. Türkoğlu, dernek üyelerinin, Türkiye'nin en tanınmış markaları olduğunu sözlerine ekledi. Bugüne kadar yarışmaya katılan proje sayısının 1237'ye ulaştığını kaydeden Türkoğlu, amaçlarının hem üniversitelerin dikkatini sektöre çekmek ve bu doğrultuda öğrenciler yetişmelerini teşvik etmek hem de üniversitelerdeki büyük potansiyelin sektör tarafından görülmesini sağlamak olarak özetledi. Geçen yılın birincisine Kayseri'de iş imkanı sunduklarını ancak beğendiremediklerini anlatan Türkoğlu, "Bu özgüven, beni gurulandırdı" diye konuştu.

Daha sonra söz alan yarışmanın ana sponsoru Kayalar Kimya Genç Ahşap Koruma Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kayalar da, yarışmayı hem mobilya hem de ona bağlı yan sektörler adına çok önemsediklerini vurguladı ve "Gelir düzeyi ve eğitim seviyesi arttıkça tüketiciler daha seçici oluyorlar, tasarımı önemsiyorlar. Markalaşma çok önemli ve marka değeri için de tasarım öne çıkıyor" dedi.

Engelliler için ev mobilyası kategorisinde ikincilik ödülünü alan Ertunç Vatanperver

YEM'in kurucularından, mimar ve tasarımcı Yılmaz Zenger ise günümüz mimar ve tasarımcılarının malzemeden kopmuş durumda olduklarına dikkat çekerek, bildik bazı malzemeler arasında bir sıkışma durumu yaşandığını, oysa tasarımcının biçime doğru giderken aynı zamanda malzemeye doğru da gitmesi gerekliliğinin altını çizdi. Zenger, jürinin projeleri inceleme sürecinde de iyi kafalar ve projeler gözlemlediğini ifade ederek, daha iyi olabilmeleri için yeni malzemelere karşı açık olunması gerektiğini söyledi. Bu durumun uluslararası rekabet açısından da bir dezavantaj anlamına geldiğini savunan Zenger, "Bu konuda üniversitelere büyük iş düşüyor" şeklinde konuştu.Açılış konuşmalarından sonra yarışmanın sponsorlarına ve jüri üyelerine plaket verildi ve ödül törenine geçildi. Gece, kokteyl bölümüyle sona erdi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/mosder-tasarimi-odullendirdi_74330.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!